Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen munkák vannak amikhez...

Milyen munkák vannak amikhez gazdaságinformatikus diploma kell?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem (tudom még messze van:D) és nem tudom, hogy proginfó, vagy gazdinfóra menjek.Tudnátok olyan munkákat írni ahol kifejezetten elvárás, hogy gazdinfó diplomája legyen valakinek? Mert amiket tipikusan gazdaságinromatikus munkának szoktak mondani pl SAP, üzleti elemző, BI rendszerek létrehozása/üzemeltetése, rendszertervező, vállalati informatika rendszerekkel kapcsolatos munkák stb...

Akármelyik munkát írom be egy álláskereső oldalra egyiknél sem elvárás, hogy az embernek gazdaságinformatikus végzettsége legyen, hanem csak annyit írnak, hogy felsőfokú informatikai végzettség szükséges, tehát én ebből arra következtetek, hogy akkor egy programtervező is simán megkaphat egy üzleti elemző munkát például. És gyakorlatilag a legtöbb informatikával kapcsolatos álláshírdetésben azt láttam, hogy sehol nincs kikötve hogy konkrétan mérnök/programtervező vagy gazdaságinformatikus diploma szükséges.

Ez miatt még nehezebb eldönteni, hogy melyik legyen, sokkal könnyebb lenne, ha konkrétan meg lenne adva, hogy ezekre az állásokra csak egy gazdaságiformatikus jelentkezhet, ezekre pedig csak egy programtervező....



2020. máj. 13. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az informatikai munkák 99%-át ezzel is végezheted (beleértve a szoftverfejlesztőt, webprogramozót, devopsot stb. stb.) mivel az IT-s munkáknál csak az a lényeg, hogy valamilyen diplomád legyen, a tudásod számít a felvételnél. Azaz ugyanoda felvesznek, mint egy mérnökinformatikust, ha tudsz. A gazdasági munkák felénél ugyanez a helyzet, simán felvesznek egy csomó gazdasági állásba. Nekem van több ilyen végzettségű kollégám is vállalati stratégián.


Sokat számít, hogy hol vagy gyakornok és ott mit csinálsz. Egyébként nagyon jó diploma, ha ügyesen helyezkedsz (el).

2020. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt inkább arról van szó, hogy mit csinálnál szívesebben. A proginfon általában erősebb matek van. Tehát ha te nem akarsz annyit matekkel vesződni vagy tényleg gazdaságibb oldalról közelítenéd meg a szakterületet, akkor érdemes a gazdinfot választani.


Most attól függetlenül, hogy messze van. Olyat is csinálhatsz, hogy mész valami általánosabb képzésre az IT területén, pl. mérnökinfo vagy proginfo és csak Msc-re mész gazdinfora.

2020. máj. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!