Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az oka,hogy Magyarországon...

Mi az oka,hogy Magyarországon a legerősebb a nyelvvizsga-maffia a környező országok között?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, ők lobbizták ki,hogy anélkül ne legyen diploma, illetve próbálják azt is kiharcolni, nyelvvizsga nélkül felvétel sincs.


Az egy EU-s irányelv,hogy egy diplomás beszéljen nyelveket, viszont a nyelvvizsga megszerzése, nem irányelv.Egy másik EU tagállamban sincs diplomához kötve a nyelvvizsga.


Van családtag, aki szlovák felsőoktatásban tanul.Ott is és Csehországban is úgy működik, hogy a hallgatók BSC-n, kezdetektől fogva hallgatnak szakmai nyelvet, rendes kredites tárgyként.Az utolsó félévben pedig szigorlatoznak belőle,ami bizonyítja,hogy kellően ismerik azt a nyelvet.6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval.


Magyarország ezen a téren is saját unortodox utat jár.


De, például állami cégeknél, közszférában van nyelvpótlék.Annak is, aki 30 éve letett egy nyelvvizsgát, de beszélni nem tud azon a nyelven.



A nyelvvizsga-maffiának nagyon komoly befolyása lett.Ideje lenne letörni a szarvukat.



2020. máj. 18. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Az okot nem tudom. De teljesen igazad van. Egy ismerős nem kapja meg diplomáját, mert egyszerűen nincs nyelvérzéke. Nem értem, ha egy személy megfelelő tudással rendelkezik, Magyarországon szeretne maradni, és megoldható, hogy ne kelljen munkát végeznie idegen nyelvvel kapcsolatban, akkor miért nem kaphatja meg a diplomáját. Természetesen fontosak az idegen nyelvek a mai globalizált világban, a munkahelyen is általában elkerülhetetlen az idegen nyelv. Emellett arra lettem figyelmes, hogy az államilag akkreditált nyelvvizsgák jóval könnyebbek, mint a nemzetközileg elfogadottak. Szerintem az a cél, minél könnyebben legyen megszerezhető valamiféle papír, amit büszkeséggel lehet lobogtatni, de nem sok köze a valósághoz, mégis nagyon jó pénzt lehet vele csinálni. Nem ritka, hogy hiába van egy személynek egy B2-es nyelvvizsgája, ha nem mer és nem is tud azon a nyelven telefonon beszélni. Magyarországon nagyon jól kereshetnek a nyelvtanárok, mivel mindenkinek szüksége van nyelvvizsgára, és ha kell, magántanárt is segítségül kell hívni.
2020. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!