Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a beadandók elkészítésére és a vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és nagyon nehéz elkezdeni. Valami ötlet? Ti hogyan motiváltátok magatokat?

2020. máj. 23. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Csak arra szoktam gondolni hogy minél hamarabb túl legyek rajta.
2020. máj. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ami kötelező azt úgy fogom fel, hogy kötelező, meg kell csinálni, ez a feladat, nem akarok megbukni és, ha már egész félévben végig megcsináltam mindent, akkor nem kellene most a végén elcseszni az egészet. Ez ehhez általában elég is :) Plusz én mániákus Neptun nézegető vagyok, állandóan nézegetem a leckekönyvet, számolgatom a kki-t és van egy olyan vállalásom vagy célom, hogy minden félévben jobban teljesítsek mint az előzőben... ez valamikor motivál, valamikor frusztrál, de ez van. Nekem az megy nehezen, ami már teljesen opcionális pl. a tanár felajánlja a javítást a jobb jegyért. Szeretnék javítani, szeretnék jobb jegyet, meg szeretném mutatni, hogy többre vagyok képes stb., de nehéz, ha közben még más tárgyakra is kell koncentrálnom, ahol pedig nem az a kérdés, hogy 4 vagy 5, hanem ezen múlik az egész. Szóval a jegy maga, saját magam elvárásai, barátokkal egy kis versengés és az eredmények előnyei pl. ösztöndíj vagy koli pontok (bár ezeken sok nem múlik), ami motiválni szokott.
2020. máj. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Hasonló helyzetben voltam mint te, és mint a 2., és igazság szerint, egy idő után már nem sikerült motiválnom magam...Egyszer-egyszer "csakúgy" belekezdtem/folytattam az írást, és valahogy alakult.

Ami némileg segített, az a felismerése annak, miért halogatok (meg akárki, miért halogat). Gondold végig! Vagy azért, mert félsz a rossz eredménytől, vagy azért, mert tökéletes teljesítményt akarsz nyújtani, de épp sosincs olyan érzésed, hogy "na, most meg tudnám írni". Valamelyik mindenesetre negatív érzéssel tölt el, ami felerősödik, akárhányszor a beadandó írására gondolsz, így inkább valami másra tereled a figyelmed tudatalatt :) (Én legalábbis ezt a magyarázatot hallottam).


Mástól meg olyan módszert hallottam, hogy csak 2 percre belekezd a dologba, aztán ha nem megy, megengedi magának, hogy otthagyja az adott teendőt. De 2 perc után mégis benne vagy, talán könnyebb folytatni is.


Ez a TED-előadás talán neked is segít valamelyest...

https://www.youtube.com/watch?v=GTQ2xDNlLf8


Hajrá!

2020. máj. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem az motivált, hogy elképzeltem mennyivel szebb lesz még az életem is ha végre befejeztem a félévet.

Borzalmasan hosszú egy félév volt, a beadandóknak meg mintha vége sem lett volna..

Végül történt egy baleset egy családtaggal és el kellett hagynom az egyetemem országát emiatt, így jelentkeztem határidő hosszabbításra, amit meg is adtak.

Így nekem augusztus lett volna a határidő, de annyira motivált a tudat hogy elkezdtem látni a beadandóknak a végét, hogy ráfeküdtem és még a normál határidőn belül tudtam maradni pár nappal.

Az egyik feladatra május 1 volt a határidő, amit az napra be is fejeztem, de egy csopitársam 2 napja írt, hogy mit is kell írni.. Ne akarj ilyen személy lenni.

Jobb minél előbb túlesni rajta.

2020. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!