Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként hamar lehet...

Egyetemistaként hamar lehet találni gyakorlati helyet? Én elrontok valamit?

Figyelt kérdés

Én eddig több helyre jelentkeztem de csak egy helyen jártam sikerrel. Erre a helyre viszont mások is jelentkeztek és nekik is igent mondtak szóval itt lehet könnyebben elfogadnak mindenkit, nem tudom. Annak örülök, hogy ez sikerült, félreértés ne essék.

Ezen kívül jelentkeztem még (e-mailben) 2 helyre, adtam magamról egy rövid leírást, küldtem önéletrajzot, leírtam, hogy náluk szeretném végezni a gyakorlatomat és akár távmunkára is hajlandó lennék ha a járvány miatt más nem lehet.A 2 közül egyik helyről sem kaptam választ.

Tehát ez eddig 3 hely, ezen kívül még máshol is érdeklődtem, válaszoltak de annyi volt a válasz, hogy küldtek egy linket, hogy hol nézhetem meg az állásajánlatokat és ennyi, ezek közül meg nekem egyik se volt nagyon releváns. Olyan munkáról írtam nekik, ami nem szerepel ezen a honlapon de azért kíváncsi voltam, érdekli-e őket mert amúgy kapcsolódhat részben hozzájuk.


Diákmunkára is akartam jelentkezni, ott meg mikor írtam messengeren nekik, akkor kaptam választ, hogy épp nem tudnak írni de majd visszatérnek erre és azóta sem.

Lehet újra felveszem velük a kapcsolatot más módon de amúgy régebben ugyanennél a szövetkezetnél már állásinterjúm is volt (bár nem engem választottak) szóval régen tudtam velük kommunikálni.


Olyan munkákra jelentkeztem ahol idegen nyelvet kell használni, mert kifejezetten ilyenre van szükségem.

Nem azt mondom, hogy nagyon különleges nyelveket beszélek de nem is olyan átlag.


Velem van a baj vagy mással is ez van hogy hetekig keresgél meg hónapokig?

Évfolyamtársaméknak valahova úgy sikerült hogy egy tanár javasolta nekik a helyet és beszélt is szerintem velük.

Én ugyanerre a helyre írtam e-mailt de szóra se méltattak.



2020. máj. 23. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nekem azért volt könnyű, mert oda jelentkeztem gyakorlati helyre, ahol korábban már többször dolgoztam nyáron. Mivel ismertek és elégedettek voltak velem, így könnyen meg lehetett beszélni a dolgot. Viszont a barátom hetekig keresett és több helyre is jelentkezett, viszont mivel nem volt korábbi reeváns tapasztalata, az első pár helyen ezért nem alkalmazták. Több helyen meg egyáltalán nem is reagáltak. Végül talált magának jó munkát és amúgy azóta is ott dolgozik, most már teljes állásban.


Akinek nincs korábbi diákmunkás helye vagy ismerőse, aki tud segíteni, annak nehezebb lehet. Nem veled van a baj, előfordul az ilyen. Jó esetben az egyetem segít, rossz esetben sok helyre be kell adni a jelentkezést és remélhetőleg felvesznek oda, ami neked is tetszik.

2020. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, milyen szak, de a nyelvek miatt gazdasági, urambocsá' turizmus szakra tippelnék. Az olyan cégek, akik ezekről a területről fogadnak gyakornokokat, jelenleg azzal küzdenek, hogy túléljenek és meg tudják tartani a saját dolgozóikat, csak púp lenne a hátukra egy szakmai gyakorlatát végző hallgató. Lehet, nem is tudnának neki feladatot adni, illetve a dolgozók is moroghatnának, hogy "na, a múlt héten elküldtek hat embert, erre meg ezt a kis gyakornokot persze hogy felveszik". Mindez független attól, hogy mennyire vagy jó vagy mennyire végeznél értékes munkát (ha lenne rá lehetőséged) a cégnek, szóval ne vedd magadra!


Ilyen most a helyzet, sajnos nem tehetsz mást, mint hogy elfogadod. Ha van egy fix helyed, örülj neki! Egyébként az oktatói ajánlás és bármely személyes ismerettség a legjobb ajánlólevél, ez valóban segíthetett az évfolyamtársaidnak.


Sok helyen vannak most könnyítések a szakmai gyakorlattal kapcsolatban, mindenképpen érdeklődj utána, hogy a te intézményednél mi a helyzet!

2020. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Fordító-tolmács szakos vagyok de nem csak ilyen munkát fogadnak el hanem mást is, csak használni kellene munka közben a nyelvet.

Céges munka is jó, nyelvtanítás is jó.

A nyelvtanítással már jártam úgy, hogy volt egy álláshirdetés, elvileg nem kellett tanári diploma hozzá, nyelviskola volt de válaszra se méltattak.

2020. máj. 23. 18:55
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Csak 1%-ban köcsögölésből kérdezem: Mi a terved a 2040-es évekbeli pályamódosításra? Ti. a műfordítástól eltekintve akkor már nem lesz fordítás. Műszaki biztosan nem, de a jogi is kipusztul kb. addigra. A tolmácsolás megmarad egy ideig azután is. Hacsak nem beszél majd mindenki angolul (is).
2020. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!