Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek be tudom hozni a...

Szerintetek be tudom hozni a lemaradást matematikából 10-edikre?

Figyelt kérdés
Sziasztok 9. osztályos vagyok egy informatikai szakgimnáziumba járok a félévi átlagom kb 4 volt. Matematikából is mindig hoztam a 3 de inkább 4-es szintet. Viszont mióta bejött a távoktatás azóta semmit nem értek a matematikából. A tanárunk nem magyaráz semmit kiadja a feladatokat és oldjuk meg ahogy akarjuk (általában megoldásokat keresünk és kimásoljuk netről mert mást nem tudunk) 10.osztályba szerintetek ha nagyon oda figyelek betudom hozni az elmaradásaimat? Mert hamar megértem ha elmagyarázzák. Elnézést a helyesírási hibákért csak nagyon siettem.

2020. máj. 23. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érted, na meg gyorsan feltudod fogni, simán
2020. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem a tanárodra kell hivatkozni, hanem tanulni kell.

A tankönyvből haladj leckénként!

1. Tanuld meg az elméleti anyagot. Ha probléma adódik, akkor kérdezz!

2. A kidolgozott példákat értsd meg! Ha probléma adódik, akkor kérdezz!

3. Tanuld meg a kidolgozott példák megoldását!

4. Oldd meg a kitűzött feladatokat! Ha probléma adódik, akkor kérdezz!

5. Tanuld meg a kitűzött feladatok megoldását.

6. Ha még marad időd, akkor oldhatsz feladatokat egy feladatgyűjtaményből.

2020. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hidd el hogy probáltam tanulni ma is rááldoztam kb 2 órát de semmit nem sikerült megérteni. Következő probálkozásom az lesz hogy megprobálok videókat keresni ahol elmagyarázzák.
2020. máj. 23. 17:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mateking.hu
2020. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanultál ma, és mit nem értesz belőle?
2020. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És miből tanultál?
2020. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tankönyvből probáltam. Igazából nagyon sok mindenbe levagyok maradva össze vissza tanultam csak hogy legalább kicsit is értsek bármit belőle. Ezeket kell bepótolnom:

-Thalész-tétel

-Pitagorasz- tétel

-A háromszög nevezetes vonalai, körei

-háromszögek geometriája

-A négyszögek

-A sokszögek

-Az egyenlet, azonosság fogalma

-Értelmezési tartomány és értékkészlet vizsgálat egyenletek esetén. Szorzattá alakítás módszere

-Mérleg elv


Természetesen nem mindet ma probáltam megtanulni. Ma az "Értelmezési tartomány és értékkészlet vizsgálat egyenletek esetén. Szorzattá alakítás módszere" probáltam olvasgatni de aztse tudom mit hogy kezdjek el:D Egyszerűen nem tudom elmondani mit nem értek belőle.

2020. máj. 23. 18:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A [link] címről a veszélyhelyzet miatt most ingyenesen letölthető egy tankönyv. Az első teendőd az lenne, hogy feldolgozod a 62.-64. oldalakon levő leckét. Miközben dolgozol, egy lapra írd ki a kérédseidet, és ha végeztél, akkor tedd fel őket itt!
2020. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha ennyire nem tanít semmit a tanár akkor gondolom a többiek sem értik nagyon? Lehetne szólni akkor a tanárnak vagy az ofőnek hogy ez így nem elégséges. Ha meg a többieknek nincs gondja vele, akkor kérj tőlük segítséget. Illetve persze a többi válaszban szereplő ötletek is teljesen jók.
2020. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy fentebb írták mateking is jó vagy zanza tv, a zanzán videók mellé vannak gyakorló feladatok is megoldással
2020. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!