Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehet egy egyetemi diák(/é...

Mit tehet egy egyetemi diák(/évfolyam) ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy tantárgyam ami kötelező. Ezen a tárgyon minden félévben (keresztfélévben is) 75-80% bukási ráta van. 2 kredites tárgy de nehezebb teljesíteni mint néhány 5 kredites előadást.

Nappalisok együtt vizsgáznak levelezősökkel. Nappalisoknál kisebb a siker mint 20%. 2 oktató javít, külön levelező/nappalisoknak, a feladatlap ugyan az. Levelezősök írhatják a feladatlapra hogy "nem adták le", nappalisok nem. Egyetemi hallgatói önkormányzat nem tesz semmit, tanszék se, tényleg nincs más mód mint levelezőn teljesíteni vagy puskázni?


Puskázás, miért nem tanulsz?,...:

Van egy egyesített xls táblázat ami kóddal tartalmazza a diákokat és a pont+jegy+vizsga időpont hármast, rengeteg esetben látszik az hogy vizsgázott, lebukott 1-es 1 hétre rá 4-esre megtanulta, amit furcsállok. Ilyen esetek teszik ki az átmenők felét..


Kihez lehet ilyen esetekben fordulni? Nem 2-est szeretnék kérni tanulás nélkül, szeretném ha ettől az elkeseredett embertől nem függne a jövőm és egy független ember döntené el hogy tudom-e az anyagot vagy sem..



2020. máj. 24. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz semmit tenni. Ha a tanszék és a HÖK nem tud, akkor te sem. Nálunk is voltak ilyen tárgyak és tanárok. A legdurvább az volt, amikor 100% volt a bukási arány. Senkinek nem sikerült. Nagy hiszti volt belőle.


Amúgy még 1000 olyan eset lesz, amikor egy elkeseredett embertől fog függeni a jövőd. Inkább nyugodj le. Más is szerzett már ott diplomát? Neked is sikerülni fog, kitartást!! ;)


AMúgy hol tanulsz és mit?

2020. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"1 hétre rá 4-esre megtanulta"

És másodikra vajon simán átengedte az illetőt? Lehet,hogy arra játszanak; nemtom , van-e ilyen, hogy ha mégegyszer elmegy vizsgázni valaki; akkor nem kell fizetni mégegy plusz vizsgadíjat; de ha ez után mégegyszer; akkor viszont meg már kell.

Amúgy nemtom, mi az az Ombudsman, de valami régebbi, közép/általános iskolai kérdésnél egyszer írták, hogy van ilyen.

Ja és egyébként én még anno általános iskolás koromban hallottam,hogyha 75% a bukási arány; akkor az a tanárnak a hibája. Tehát ha az osztály 75%-a, vagy mégtöbb ember bukik, akkor valószínűleg a tanár nem jól adta le az anyagot, vagy a számonkérésben, vagy az osztályozásban nem volt fullra korrekt. Ilyenkor egyébként azt hiszem, nem buktatnak meg egy egész évfolyamot -legalábbis közoktatás-szinten -de szóval, hát nem tudom még ott se; hogy mi van olyankor; meg egyetemen, meg fősulin főleg nem. Mert most az, hogy mondjuk minden félév végén van egy ilyen, hogy tanárok értékelése; hát akkor azzal nem tudom mennyire mentek sokra, mert akkor, hogyha még elhatározza, hogy változtat is; akkor is lehet, hogy nem sikerül, meg lehet,hogy nem is őszintén határozta el. Meg pl lehet még az is , hogy adott tanár akiről szó van meg pl el se olvassa a visszajelzéseket saját magáról, amiket a tanulók írtak. Ja de amúgy én egyszer hallottam egy olyat, hogy pár diák együttesen elment jelenteni egy olyat a rektornál, hogy a tnaár az óráján túl hosszú ideig tért el a tárgytól, amit példának hozott fel. Mármint, az, hogy kapcsolódott a témához, csak túlságosan hosszú ideig hozta fel; tehát hogy eltért a tárgytól, a migránsokról beszélt; és kapcsolódott is a témához; de lehet, hogy többet beszélt róluk, mint amennyi a tananyaghoz kapcsolódóan eredetileg tervezve volt. Merthogy alapvetően nem az az óra anyaga. Hát, szóval szeirntem max ilyet tudtok, hátha ő tudna valmait intézni. Mármint a rektor. Mert ugye ez,hogy 75% bukik rendszeresen; ez nem normális. És valószínűleg nem az egyetemisták buták, hogy nem tudják megcsinálni. Akiket felvettek arra a szakra, valszeg érdekli is őket, meg valamennyire jók is benne. Meg pl valami műszaki dolog mondjuk tegyük fel, ahhoz konyítani kell, tehát aki nem konyít hozzá kicsit se; az nem megy ilyen szakra, ez meg miez tehát tényleg, hogy 75% bukik; mert pl közoktatásban meg, általános+középiskolában ez nemtom, lehet, hogy a házirendben, vagy valahol le is van írva;hogyha az osztály 75%-a bukik, az már a tanár hibája. Mert erre pl nem lehet ráfogni, hogy a diákok nem akarták megtanulni. Aki azon a szakon van , az azért van ott, mert valamennyire jó benne, és érdekli is. Meg okés, vannak szórótantárgyak, vagy miez, de annak is megugorhatónak kéne lenni. Tehát ilyen nincs, ez abszurd teljesen, hogy a hetvenöt százaléka megbukik. Ennyire nem lehetnek rosszak, akik ezen az irányvonalon kezdtek el tanulni. Meg pl okés, vannak tehát olyan tantárgyak is, amit teljesíteni kell, de nem kapcsolódik szorosan a szakhoz; de abba se rakhatnak bele olyat, ami gyakorlatilag teljesíthetetlen. Ráadásul ezt a tantárgyat két tanár csinálja. De hát ők nem adták le rendesen az anyagot; akkor ez az ő saruk. Ha már ennyi ember rosszul teljesít. Ilyet nem szabad; és ilyenkor nem szólal meg a lelkiismeretük, hogy hülyérevesznek gyakorlatilag mondjuk 100 egyetemistát? Mármint hogyha rosszul javítják, vagy rosszul adják le a tananyagot. Meg amúgy jóarcnak tűnnek ezek a tanárok, vagy szivatósnak? Vagy pl az egyik tanár javítja a dolgozatok 75%-át, és nála mindenki meg is bukik; és a másik 20%-ot azt a másik tanár javítja, aki azért rendesen osztályoz? Mert az azért elég durva; hogy csak 20% tud teljesíteni egy tantárgyat, hogy annyian mennek át. Meg én most nem is tudom most ezt; hogy esetleg rosszul állítják össze a feladatlapokat? Vagy hasraütés-szerűen osztogatnak pontokat. És lehet, hogy pl egy adott válaszra az egyik ember mondjuk 3 pontot kapott, a másik meg 2-t, pedig ugyanazt tartalmazza a két válasz? Vagy például figyelmetlenek; és mondjuk van olyan feladat; aminél azt hiszi, hogy már hozzáadta azt a pontszámot az egészhez,és megy tovább a következő feladat pontszámára; és akkor így a végén nem adódik hozzá? És mondjuk akkor pl nincs ilyen megtekintési/konzultációs lehetőség a kijavított dolgozatokkal?

2020. aug. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!