Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőtől egy db. emelt szintű...

Jövőtől egy db. emelt szintű érettségiért nem fog járni plusz pont?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, bár idén felvételire kötelező volt 1 emelt, azért még járt plusz pont érte, ezért legtöbben nem is tettek két emeltet. Jövőtől is marad az egy kötelező emelt, viszont azért már nem fog járni plusz pont. Nem tudom ez mennyire hivatalos infó, nekem a matek tanárom mondta, a kiszemelt egyetemem oldalán meg annyit olvastam, hogy "jövőtől változik a felvételi követelmény".

Mit tudtok erről?

Illetve mit gondoltok, a legtöbben ennek fényében megcéloznak még egy emelt érettségit?



2020. máj. 25. 18:57
 1/3 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele, hogy ha adnak érte +50-et, akkor mindenkinek egységesen 50 ponttal lesz több, ha meg nem adják meg, akkor annyival kevesebb.

de kérdés, hogy ennek fényében sokan fogják-e bevállalni 12. elején a plusz még egy emeltre való készülést?

(pl én azért nem tettem volna 2 emeltet, mert van C1 nyelvizsgám, így 50+40 többletpontom lenne, ha még 2 emeltet rakok, akkor 50+50, tehát az a 10 pont nem oszt nem szoroz, inkább készültem volna kimaxolni az érettségiket, de így csak 40 többletpontom lenne, ami nagy csökkenés)

2020. máj. 25. 19:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem találtam semmilyen hivatalos forrást erről, így nem hiszem, hogy megszűnik. Amíg nem jelentik be,hogy nem fog többet járni érte pont, addig kapható. Ha bejelentik akkor ugyis fog tudni mindenki róla, mert az ilyen hírek a csapból is folynak.


A két emelt érettségit nem hiszem, hogy többen tennének, ha hivatalos lenne ez.

2020. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ.
2020. máj. 26. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!