Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csatolok egy műszaki rajzot...

Csatolok egy műszaki rajzot és lenének hozzá kérdéseim?

Figyelt kérdés

ez a kép: [link]


kérdések: Az ilyen fajta rajznak hogyan kell neki kezdeni mert értem hogy az a cső szerű valami 3cm széles a lapon de nem tudom a magasságát sem meg azt sem hogy alul a föld milyen széles és hogy benne a beton alaptest mekkora? röviden hogy kell egy ilyet lerajzolni? Az értelmes válaszokat megköszönöm. (Most jöhetnek olyan hozászolások hogy hülye gyerek miért nem figyeltél oda órán mikor ezt magyarázták aki ehez hasonlót szeretne írni annak elmondanám hogy a kialakult helyzet miatt csak ki adták a feladatott és nem magyaráztak el semmit nyilván ha elmondják akkor nem kérdezem meg.)



#rajzolás #műszaki rajz #műszaki rajz lerajzolása
2020. máj. 27. 06:09
 1/6 anonim ***** válasza:
vonalzóval megméred és nagyítasz rajt úgy hogy arányos maradjon
2020. máj. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

Ez egy elég jól beméretezett rajz.

Konkrétan minek nem találod a méretét?


Úgy látom, ahol valami hiányzik, ott vagy szabványméretű elem, vagy kifejezetten szilárdságtanilag méretezendő elem van.

2020. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
konkrétan a zsalu kőnek a magasságát, annak a narancs sárga égig érő izének a magasságát, ott lent az a téglalap ami beton alap test az mekkora?
2020. máj. 27. 07:34
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
80%

"konkrétan a zsalu kőnek a magasságát"


ZS30 zsalukő.

[link]


"annak a narancs sárga égig érő izének a magasságát"

Az az égig érő izé a téglafal.

A téglája:

[link]


"ott lent az a téglalap ami beton alap test az mekkora?"

Oda van írva, hogy méretezendő.

A fal, tető stb. terhelésétől, tömegétől plusz az alapot hordó talajterhelhetőségétől függő méretre kell tervezni.


"Most jöhetnek olyan hozászolások hogy hülye gyerek miért nem figyeltél oda órán"

Hát, őszintén szólva jogos lenne, mert ha még a téglafalat sem ismered fel, akkor bizony ott nem egy órán hiányzott az odafigyelés.


Gépész vagyok, a büdös életben építőipari műszaki rajzot nem nézegettem és nekem mégis érthető, szóval nem az ábrával van a baj.

2020. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ilyen építőipari rajzott még én se láttam a büdös életbe. Gondolom azért mondtad hogy nem egy óráról hiányoztál mert március óta nincs oktatás. Még egyszer elmondanám ez a feladat csak úgy a semmiből ki lett adva hogy hülye gyerek csináld meg ahogy akarod ezért kértem segítséget.
2020. máj. 27. 14:53
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
No ha építőiparban tanulsz, azért nem ártana téglát felismerni, főleg, ha a típusa is oda van írva. :D
2020. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!