Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most végző egyetemisták, ti...

Most végző egyetemisták, ti nem féltek, hogy nem fogtok állást találni diploma után?

Figyelt kérdés

Főleg most, hogy a vírus miatt ki tudja még, hogy alakul a gazdaság, illetve hogy azok is megkapják most a diplomájukat, akike eddig akár évek óta be voltak ragadva a hiányzó nyelvvizsgájuk miatt, így már ők is jelentkezhetnek felsőfokú végzettséget igénylő állásra.


Nekem a területemen sok tapasztalatom még nincsen, ugyanis egyetemen kb egész nap bent voltam, és egy évig Erasmuson voltam, szóval emellett a diákmunkák elvárása, a minimum 20 óra nekem sehogy sem fért bele. Egyedüli tapasztalatom a szakmai gyakorlat, ami még a vírus miatt 3 hónap után megszakadt (leállt a cég, ahol voltam).

Lehet túlságosan kapunyitási pánik tört rám, de én eléggé félek attól, hogy nem diákként nehéz lesz munkát találni. Hiába van millió meg egy gazdasági állás, nagyon soknál látom, hogy kérik, valamennyi tapasztalat jó lenne.



2020. máj. 28. 00:32
 1/9 Vodafonelive ***** válasza:
64%

Boldog-boldogtalen ebben a félévben megkapja a diplomáját.

Ha szakmai tapasztalatod egy kevés is van az előző munkahelyeidről csak szereztél speciális skilleket, csapatjátékos, monotonitás tűrés stb.

2020. máj. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Most végzek én is és nekem is 0 szakmai tapasztalom van.


Azok miatt ne félj akik most kapjak meg a diplomájukat, ők eddig is a szakmai tudásukhoz illő területen dolgoztak, nem lettek attól jobb szakemberek hogy kiadtak egy 10 éve benn levő oklevelet.


Nekem a szakmai gyakot kell most elkezdenem... őszintén? Félek picit, Hazudnék ha nem, de a közgazdász szakokon belül elég “jó” szakot végeztem, ráadásul angolul. A csoporttársaim közül akiről tudom hol dolgozik mind irigylésre méltó tök jó pozit fogott ki.


Aggódni felesleges, maximum többet kell keresnünk és interjúznunk.

2020. máj. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Én a helyetekben nem aggódnék emiatt. Mármint a most kiadott régi diplomák miatt.

Aki jó szakember, azt alkalmazták eddig is. Nálunk is van mérnök diploma nélkül.

Aki meg nem az, ráadásul sok éve nem a területén dolgozik, az biztosan nem lesz egy diplomától piacképes.

2020. máj. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én is diplomás lettem idén és azóta sem találok (december) óta munkát. Rengeteg helyre elküldtem már és vagy be sem hívnak, vagy ha megtörtént az állásinterjú, nem kapok visszajelzést. Én Kelet-Magyarországon élek és itt nagyon sok az olyan diplomás, aki nem tudott elhelyezkedni és inkább szakmát tanult... Tartok tőle, hogy velem is hasonló lesz, de még próbálkozom.
2020. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó!

Ha szabad megkérdeznem, milyen szakon végeztél??

2020. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
szociálpedagógus vagyok
2020. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Pályakezdő mérnök vagyok, és nem vesznek fel sehova diplomaosztó óta... :/
2020. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

Én 2 éve dolgozom a szakmámban, de most kapom meg a diplomát, a nyelvvizsga amnesztia miatt.

Nem megyek máshova dolgozni, nem veszek el senkitől helyet. A fizetésem talán kicsit jobb lesz, de ez sem biztos.

Amikor kerestem a munkát, akkor kb 8 helyre küldtem be, 1 helyről jött elutasítás, 6 helyről semmi és a mostani helyre hívtak csak be interjúra és fel is vettek.

Ne aggódj szerintem túlságosan.

2020. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, 26 leszek, es eddig 9 honapot dolgoztam eletemben relevans teruleten,szerinted?ok van egy kituno mesterdiplomam (4,98) es 4 nyelvvizsgam es februar ota semmi.
2020. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!