Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ingyenes marad az érettségi,...

Ingyenes marad az érettségi, ha különböző vizsgaidőszakokban teszem le őket?

Figyelt kérdés

12 osztály már befejeztem, de még egyszer sem érettségiztem.

Lehetséges, hogy ősszel vizsgázzak pl. 3 tárgyból, tavasszal meg a maradandó 2-ből úgy, hogy ne kelljen fizessek?

Úgy tudom, hogy az első érettségi vizsga ingyenes, én is mindenből 1x vizsgánék, csak nem egymás után ugyanabban a vizsgaidőszakban.



2020. máj. 28. 08:55
 1/8 A kérdező kommentje:
osztalyt*
2020. máj. 28. 08:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát te tévedsz, az első érettségi vizsga csak tanulói jogviszonyban ingyenes, most már mindenképp fizetős.

Egy esélyed van, ha a mostani veszélyhelyzet miatt nem érettségizőknek a következő évben ingyenessé teszik, és ezzel te is tudsz élni, úgyhogy kezdjél gyorsan tanulni, hogy mire ez kiderül, addigra képes legyél élni a lehetőséggel.

2020. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a járványhelyzet miatt nem mentem el érettségizni, ha ez számít.
2020. máj. 28. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez számít és leérettségizhetsz, de kétlem, hogy két részletben. Az valószínű, hogy jelen esetben majd választhatsz, hogy az őszi érettségire mész el vagy azt, hogy a tavaszira és nem kötik meg, hogy mindenkinek, aki halasztott például ősszel kell vagy tavasszal. De az kb lehetetlen, hogy mindkettőben mehetsz ingyenesen. Meg lehet csinálni 5 tárgyat egyszerre, szerintem felesleges is lenne kitolni ennyire.
2020. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy meg lehet csinálni. Csak végre sikerült eldöntenem az is, hogy hová menjek továbbtanulni, így most még egy plusz emeltre fel kell keszülnöm (most májusban csak közepeket raktam volna).

És gondoltam a 4 középből mennék ősszel, és tavasszal az 1 emeltre (ha nem tudok felkészülni őszig). És itt jött a kérdés, hogy azért akkor fizetni kell-e.

2020. máj. 28. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem lehet tudni, nem jött még ki ezzel kapcsolatos rendelet.
2020. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előrehozott érettségi 11-ben volt ingyenes.

A középszintű érettségi meg egy vicc, nem kell tőle parázni.

Szerintem is felesleges ennyire szétaprózni.

Ha a 2 emelted jó lesz, mert nagyon készültél rá, akkor úgyis az arra vonatkozó pontokat duplázzák.

2020. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást!
2020. máj. 29. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!