Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számít a 2020 emelt érettségi...

Számít a 2020 emelt érettségi pontja egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem le, megcsináltam az informatika középfokú érettségit 67%-ra. Idén újra jelentkeztem az SZTE TTIK programtervezői karára, viszont kell már egy emelt érettségi a felvételihez (alapkövetelmény). Elég rosszul sikerült, 34% lett (szóbeli nélkül). Kérdésem, hogy mivel alapkövetelmény az emelt, beszámítják a pontokba? Vagy maradnak a régi pontjaim?

2020. máj. 28. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
természetesen muszáj beszámítsák. ha nem számítanák be, nem lenne meg a "belépő 1 emelted". és a belépő 1 emelt nem csak dísznek van, ajtón kopogtatni, természetesen ezt számítják.
2020. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Az emeltet beleszámítják a pontban, mert az a követelmény. Így a középszinten elért százalék nem jelent semmit.
2020. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Informatika képzési területen nem vagy köteles emelt szinten teljesíteni egy felvételi tárgyat sem, csak az alapkövetelményként előírt 1 emelt érettséginek kell megfelelj, de ezt nem muszáj felvételi tárgyból teljesítsd.


Így tehát automatikusan a közép informatika érettségid lesz beszámítva a felvételi pontokba. (Többletpont nem jár ilyenkor az emelt szintű érettségiért, de mivel nincs meg 45%, így ha beszámítanák se járna)


A felvi oldalán lévő pontkalkulátor ki tudja neked számítani a pontjaidat, és arról is tájékoztat, ha esetleg nem felelnél meg valamely követelménynek: [link]

2020. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, előző válaszomban elfelejtettem a tanulmányi pontokra is kitérni. A felvi oldalán található a következő információ:


"[...][öt] vizsgatárgy *legjobb* százalékos eredményeinek átlagát kell egész számra kerekíteni[...]"


"Figyelem! Az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szerzett érettségi tanúsítványokban foglalt eredmények nem vehetők figyelembe a tanulmányi pontok érettségi átlagának számításakor. Ennek oka, hogy a tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik!"


Tehát a tanulmányi pontszámaidba pedig ha akarnád se számíthatnád bele, akkor sem ha 100%-osra sikerült volna.


( [link] )

2020. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen érthetetlen számomra, amit a 3as ír. A kérdezőnek 1 darab emelt szintűje van, a 34%-os infója. Tekintve, hogy egyetemi felvételire kötelező az egyetem által kijelölt tantárgyakból választani egy érettségit és azt emelt szinten letenni, hanem nem is jelentkezhetne, akkor hogyis ne számítana az az 1 emelt infó??? Ha lenne mondjuk emeltje matekból is, akkor vihetné a közép infóját, de így nem... Nem???
2020. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Előfordulhat, hogy a felvételi követelményként előírt és az érettségi pont számításához előírt emelt szintű érettségi vizsgatárgy nem ugyanaz.


A felvételi követelmény bármely emelt szintű érettségi vizsgával teljesíthető:

[...]

az informatika,

[...]

képzési területek szakjain."


( [link] )


"Informatika képzési terület

[...]

Két érettségi vizsgatárgyat kell választania a felsoroltakból a jelentkezőnek. A jelentkezés feltételeként

bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten kell teljesíteni." ( [link] )


Tehát az, hogy 1 db emelt érettségi a felvételi eljárás bemeneti követelménye, nem jelenti azt, hogy a pontszámításba is bele kell számolni. Sőt, itt pl. akár tesiből is tehetett volna emelt érettségit, azt is elfogadták volna ennek a követelménynek a teljesítésére.

2020. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

,,A felvétel feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt(!!!)szinten kell teljesíteni.

Általános követelmények a pontszámításhoz

Választható érettségi vizsgatárgyak:

matematika kötelező

és

fizika vagy informatika vagy szakmai előkészítő tárgy vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy"


,,programtervező informatikus

az általános követelmények szerint"


Forrás: 14. és 16. oldal: [link]


Mivel egy emelt szintű érettségi kell, mert az követelmény. Így emiatt belefogják számítani a pontba ezt, nem a középszintű régit. Így nem értem miért kellett lepontozni.


#3-mas meg jó régi infót ír, mostmár tényleg kötelező az emelt nagyon sok szakra, így az infós szakokra is.


#2-es voltam

2020. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak jól tudtam... Sajnálom kérdező, a 3as rosszul tudja, és még le is pontoz, ahelyett hogy utána nézne.


Az egy emelt, amivel eleget teszel az "egy emelt követelménynek" bele is lesz számolva KÖTELEZŐEN a pontszámításnál, ennél fogva a választott szakod által előírt tárgyak egyikéből kell tegyél emeltet. (Nem tehetsz tesiből és infóból emeltet hogy meglegyen a belépőd az infóval, és pontként a tesivel pl. Nonszensz)

2020. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, aki állítólag "rosszul tudja".


"A felvétel feltételeként [!!! tehát nem pontszámításhoz] bármely felsorolt VAGY FEL NEM SOROLT [!!!] érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten kell teljesíteni."


Tehát itt az emelt szintű érettségi csak felvételi követelmény, mely bármely tárgyból letehető, nem pedig pontszámítási követelmény. A felvi algoritmusa valahogy így fog dolgozni:

1. megnézi, hogy van-e a felvételizőnek (bármilyen tárgyból) emelt szintű érettségije, és megállapítja, hogy van.

2. elkezdi kiszámítani a pontokat, és megállapítja, hogy a felvételiző számára a közép 67%-os informatika érettségi beszámítása a kedvezőbb, így abból számol érettségi pontot (mivel informatika képzési területen nincs emelt szintű követelmény előírva felvételi tárgyra)


Valóban kötelező az emelt nagyon sok szakra, így az infós szakokra is, de infós szakokon (meg még pár másik képzési területen) nincs megkövetelve, hogy pontot is számoljanak belőle, sőt még az sem, hogy a terület felvételi tárgyainak egyikéből legyen teljesítve az emelt érettségi. (Tehát jelentkezhetek pl közép matek + közép infó + emelt angollal is)


Az általam leírtakat bárki igazolhatja azzal is, hogy megnyitja a [link] weboldalt, és beír egy 25%-os emelt infó és egy 100%-os közép infó érettségit. El fogja fogadni a 25%-os emeltet az emelt követelmény teljesítésére (ennek az érettséginek a kitörlése pedig "nem felel meg a követelményeknek" hibához vezet), de a pontot a 100%-os közép érettségiből fogja számolni.

2020. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!