Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz...

Milyen végzettség kell ahhoz hogy Németországban, Ausztriában vagy Svájcban tanár (földrajztanár) lehessek?

Figyelt kérdés
Magyar iskolai végzettséggel is lehet vagy kint kell hozzá tanulni?

2020. máj. 29. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tanári képzés egyetemen, és az adott célországban, a magyar tanári diplomát nem fogadják el.
2020. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A földrajznak én nagyon utánanéznék, mert pl. Angliában a Geography (földrajz) nem ugyanaz a tantárgy, mint Mo-n.
2020. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanái végzettség elismertetése. Ehhez kell C2 nyelvvizsga az adott nyelvből. Van ahol egyéb különbözeti vizsgák is. Svájcban a C2 német nyelvvizsga mellé az adott területen beszélt dialekt is kell.
2020. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Első azt írja magyar végzettséget nem fogadnak el, utolsó hogy elismertetéssel és C2 nyelvvizsgával igen. Akkor melyik? Azért kérdeztem ezt, mert ugye más az anyag, mást tanítasz itt meg kint, és a német tanárom is ezt mondta h nem lehet sajnos, csak ha ott végzek.


Középső: igen, érdeklődtem már, németországban van földrajz. Angliáról nem tudok, német nyelvterületen szeretnék élni.

2020. jún. 30. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:
ha már érdeklődtél, akkor mért nem tudsz egy kicsit tovább érdeklődni, és megnézni magadnak a célországbeli akkreditálás lehetőségét és feltételeit?
2020. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

''Első azt írja magyar végzettséget nem fogadnak el, utolsó hogy elismertetéssel és C2 nyelvvizsgával igen. Akkor melyik? ''


A kérdésben 3 különböző ország szerepel... akkor melyikre is vagy kiváncsi? Ám az illetékes szerveknek van telefonos elérhetőségük, érdemes lenne felhívni inkább. Nem hiszem, hogy túl sok külföldön dolgozó földrajztanár olvas itt. Vagy pl.neked is ugyanannyi ideig tart beírni a keresőbe, hogy "Anerkennung ausländischer Lehrdiplome Deutschland''.

Az adott ország nyelvének közel anyanyelvi szintű használata és ennek bizonyítása nemzetközileg elismert C2 nyelvvizsgával 100% hogy kelleni fog. Lehet hogy kiegészítésként elvégeztetnek veled vmennyit az adott ország ugyanolyan egyetemi szakán is, mert annak az országnak a részletes földrajzát kell tudnod, ahol dolgozni akarsz, és őket nem igazán érdekli, hogy magyarországon pl.hol bányásznak bauxitot.

De az is lehet, hogy átvizsgálják az anyagodat és azt mondják, hogy nem lehet elismertetni ezt a diplomát, mint ahogy egy magyar szakos tanár sem tudna mit kezdeni a végzettségével német nyelvterületen.

2020. jún. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy konkrét országoknál hogy működik. De én úgy tudom hogy pl németben ujra kell jarnod az egyetemet ha ott akarsz tanar lenni. De ha nem is, akkor is különbözeti vizsgákat kell letenned. Ennek csak németül tudnál utana keresni, ha tudsz németül ugyebár.
2020. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Félreérted amit Angliáról írtam, ott is van földrajz, de a tananyag nagyban különbözik a magyartól, annyira, hogy ott nem is természettudományként hanem társadalomtudományként tartják számon és limonádé tárgynak számít. Nehogy úgy járj, hogy nem azt fogod tanítanj, amit hittél.
2020. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!