Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kijártam a gimnáziumot...

Ha kijártam a gimnáziumot (2024 körül) akkor menjek OKJ-re (valamilyen szakmát gondoltam, mentőövnek [ha még lesznek olyan képzések]) vagy az egyetemmel kezdjem?

Figyelt kérdés

15 vagyok, nem tudom mennyire oké, ha ezen pörgök lassan egy hete. Azért kérdem, mert nem tudom, mennyi változás jön még, ha tovább várok. Az egyetemmel ugyanígy vagyok... Ha mondjuk a biológia szakra változnak a feltételek, én pedig kidobok nem tudom mennyi időt arra, hogy cukrászként vagy grafikusként bebiztosítsam magamat (ha biztosításnak mondható) akkor buktam. Ha viszont az egyetem nem sikerül, és az OKJ-nak vége, akkor nekem is annyi.

Bocs, a kirohanásomért, de elkapott a kapunyitási pánik.



2020. jún. 1. 15:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy abszolút túlaggódom a dolgot, és jobban teszem, ha belehúzok a kémiába, bioszba és matekba? Plusz az angol+németbe.
2020. jún. 1. 15:52
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben inkább valami egyetemi szakot néznék, azokból is a életképesebb fajtákat. Utána is lehet OKJ-ra menni, ha az mégis jobban tetszik. A változtatásokon meg feleslegesen izgulsz most, ráérsz majd akkortájt foglalkozni vele, hisz még bármi lehet.
2020. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ökológia felé szeretnék haladni, utána pedig egy nemzetilarkban elhelyezkednék. Valahogy így. Az a baj, hogy sikeresen idegenkedem a mérnöki szakmáktól, amik ugye keresettebbek. De ez van. :/
2020. jún. 1. 16:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha tudod, hogy NP-kbe kb. csak kihalásos alapon lehet bekerülni, és akkor is kb. felkopik az állad. Persze, ha tényleg nagyon ezt szeretnéd, akkor ez ne tántorítson el.
2020. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ökológiával semmire sem megyek?

Ez igazán elkeserítő. Szükség lenne rá, és szeretem. Nagyon. Nem ragaszkodom az NP-khez, csak példának mondtam.

De mint mondtam, cukrásznak vagy grafikusnak is beállnék szívesen.

Amúgy meg, Budapesten sok a híd.

2020. jún. 1. 17:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg, nagyon messze vagy még attól, hogy döntéseket kéne hoznod, addig még sok minden változhat benned is:) Jó, ha gondolkodsz róla, de most még nem kell eldönteni véglegesen, úgyhogy idegesnek se kell rajta lenni. Szerintem jobban megéri egyetemre menni, ha van olyan szak egyetemen, ami érdekel és szívesen csinálnád. Mert annál tényleg fennállhat a veszélye, hogy megváltoznak a követelmények, esetleg újra kéne érettségizz, stb, azt nincs értelme halogatni. Ha viszont nincs, mert például a cukrászat érdekel, akkor menj rögtön okjre és legyen belőled cukrász, felesleges kínlódnod 3 évet az egyetemen, úgy hogy az egészet utálod. De egyetem után is elmehetsz szakmát tanulni, sőt ha diploma után elkezdesz dolgozni azon a területen és akkor látod, hogy na ez nem nekem való, közben is elkezdhetsz tanulni egy szakmát, vagy utána is. Nincs semmi kőbe vésve, nem kell az egész életedet egy 15 évesen meghozott döntés alapján élni, majd alakulnak a dolgok. Lehet, hogy elméletben tetszik a dolog, aztán közben rájössz, hogy mégsem olyan, mint amire számítottál és mégse ezt akarod csinálni, akkor lehet váltani. Oké, vigyázni kell vele, hogy ne az legyen, hogy 25 évesen a 4. szakmába kezdesz bele és soha semmit se fejezel be, de párszor el lehet térni az eredeti tervektől:)

Most még bőven elég, ha igyekszel jól tanulni az iskolában és próbálsz információt gyűjteni, hogy mik a lehetőségeid, mire számíthatsz ha az adott dolgot választod és ez alapján mit szeretnél csinálni.

2020. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Például ha érdekel a biológia, akkor nem a biológia szak vagy az orvosi az egyetlen út, elég sok más szakma épül nagyban a biológiára és nem feltétlenül mindegyik mérnöki. Bár nem tudom miért idegenkedsz tőle, lehet annak az oka is tévképzet:)

Ja és grafikát is lehet tanulni egyetemen is, vagy hasonló művészeti dolgokat. Szerintem tényleg nézz körül jól, hogy mik léteznek, lehet van olyan szak amiről nem is tudsz, de tökéletes lenne neked.

2020. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hatos, köszönöm, a kedélyállapotom jelentősen javult. :D


Hetes, tudnál néhány példát mondani?

2020. jún. 1. 18:09
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]


Jobb ha itt nézed meg szerintem, mintha én mondok 2 példát amiről én tudok. Beírtam most, hogy adjon ki minden nappali alapképzést, ami elfogad biológia érettségit. De lehet sok oldalról szűkíteni még a keresést, amit ajánlok is. Itt megtalálsz minden létező egyetemi szakot, sikeres böngészést!:)

2020. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Most néztem, nem az én beállításaimmal küldte el a linket, de sebaj, te is be tudod állítani amit szeretnél.
2020. jún. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!