Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fogalmazzam meg a...

Hogyan fogalmazzam meg a tanárnak, hogy legyen szíves törölni az 1-est és arra adjon jegyet amit küldtem?

Figyelt kérdés
A rajz és földrajz tanár nálunk ugyanaz. Mivel van olyan nap mikor mind a kettő óra van, így az is előfordul, hogy egyszerre van számonkérés. Elküldtem neki egy gmail-t amibe mind a kettő csatolva volt. A tárgyba direkt beírtam, hogy földrajz és rajz számonkérés. A jegyet csupán azért nem értem, mert még választ is kaptam, miszerint megkapta a feladatokat. Akárhányszor futottam neki a levélírásnak, mindig fenyegetőnek, rosszindulatúnak tűnt.

2020. jún. 2. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne azt írd, hogy törölje, hanem kérdezd meg tőle, hogy miért kaptál egyest, mikor elküldted a feladatokat.
2020. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mármint, hogy te írtál fenyegető piszkozatokat vagy ő volt fenyegető a válasszal?
2020. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Tisztelt Tanárnő!


A május 26-i földrajz házi feladatomat a rajz házi feladattal egy levélben küldtem el. Az elektronikus naplóban úgy látom, hogy ebből csak a rajz házi feladatot tetszett leosztályozni, a földrajzra elégtelent kaptam. Kérem, ha lehet, a korábban elküldött földrajz házi feladatom figyelembe vételét. Elnézést, hogy a két fájl közös levélben elküldésével zavart okoztam.


Köszönettel,

Példa Géza

2020. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Vagy ha kevésbé formális stílusban kommunikáltok:


Kedves Péter bácsi!


Május 26-án közös levélben küldtem el a földrajz és a rajz házimat. Úgy látom, a tanár úr csak a rajzot osztályozta le, mert földrajzból 1-es szerepel a naplóban. Kérem, hogy ha lehet, vegye figyelembe az elküldött földrajz feladatomat is. Bocsánat, hogy egy kis zavart okoztam a két fájl egyszerre történő elküldésével.


Köszönettel:


Példa Géza


(Az elbúcsúzás formátuma így helyes, az előbb rosszul írtam.)

2020. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A formális stílusú szövegminta lesz a befutó. :)
2020. jún. 2. 23:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Remélem visszatalál valaki, mert sajnos megint probléma adódott a tanárral. Elküldtem neki az üzenetet, amire választ is kaptam, miszerint törölni fogja az egyest és értékeli az elküldött feladatot. Csakhogy... Igaz, beírt egy ötöst, de az egyest nem volt hajlandó törölni. Az még csak hagyján, hogy úgy írta be az ötöst, mint pótlás... Emiatt viszont két jegy közt állok. Írnom kéne neki? Nem akarom zaklatni, nyilván normál esetben ezt a suliban is meg tudnánk beszélni, de ugye erre nincs lehetőség. Próbáltam egész végig türelmes lenni, hisz ez nem csak a diákoknak nehéz időszak, de így közel az év végéhez, nem szeretném szó nélkül hagyni, mert lehet ezen múlik a jobb jegyem.
2020. jún. 7. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy eddig nem kérdezted a bennhagyott elégtelen okáról, csak megállapítottad, hogy ezt írta be? Tehát csak beírta a póló jelest a naplóba, de nem írt semmit a leveledre? Akkor valami olyasmit írj, mint a lenti példa. Ha már leveleztél róla erről, akkor pedig szerintem a szüleid segítségét kérd, hogy ők beszéljenek a tanárral. Ha pedig a leveledre válaszolt, de utána vita nem volt, akkor írhatsz te, de persze vedd figyelembe az esetleges releváns infót az ő leveléből.


Tisztelt Tanárnő!


Ismét a május 26-i földrajz házi feladatommal kapcsolatban írok. Látom, hogy a tanárnő jelest adott a házi feladatomra, amit köszönök. Azonban az előzőleg beírt elégtelen is szerepel a naplóban, ami az év végi várható jegyemet is befolyásolja. Kérem, ha az elégtelen csak tévedésből maradt ott, akkor legyen szíves törölni, hiszen időben küldtem el a házi feladatot.


Köszönettel:


Példa Géza


Ha megírta, hogy direkt nem törli és győzködni akarod, akkor kicsit másképp kéne.

2020. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mikor először írtam neki, teljesen érthetően kértem, hogy az elégtelen jegyet ne hagyja bent a naplóba, hisz azt azért kaptam, mert elvileg nem küldtem el. Ami ugyebár nem igaz. Választ is kaptam:

"Kedves ....!


Most, hogy írod, emlékszem is rá.

Javítom a jegyedet hamarosan!

Köszönöm, hogy szóltál."


Az, hogy javítja a jegyem, nem egyenlő azzal, hogy beír egy ötöst az egyes mellé. Lényegében ez volt a probléma.

Köszönöm a levél vázlatát, megpróbálkozok újra szót érteni vele.

2020. jún. 8. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legvalószínűbb, hogy elfelejtette törölni. Vagy benézte, azt hitte, törölte, de nem. Szóval nyugodtan figyelmeztesd udvariasan.
2020. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!