Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet megbukok töriből és...

Lehet megbukok töriből és szörnyű bűntudatom van,mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az utolsó jegyemen múlik, hogy meg lesz-e a kettes. Gyomorgyörcsöm van ha csak a törire gondolok. Tanulás közben is szinte remegek, mert az van a fejemben, hogy nem fogom tudni megtanulni. Múltkor már rendesen elsírtam magam a törikönyv fölött.(tudom, hogy ez mennyire szánalmas) Így nem is tudok már az anyagra koncentrálni. Mit csináljak, hogy meg tudjam tanulni legalább hármasra? Hogyan tereljem el a figyelmem a bukásról, miközben tanulok? Nagyon félek. Nem akarok megint egy olyan osztályba kerülni, ahol mindenki kiközösít. Végre nehezen beilleszkedtem valahova és asszem barátaim is vannak. Nem akarok egyedül lenni megint.

2020. jún. 5. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok jobb tanácsot adni, mint hogy koncentrálj a tananyagra! A történelem összefüggések sorozata. Ok - okozat. Hányadikos vagy, és miket tanultok?
2020. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy magolni próbálsz? Én is csináltam azt régen még általánosban és én is teljesen ki voltam, ha nem úgy kezdtem el a mondatot, mint a könyvben van.


Próbálj meg jegyzetet írni magadnak, ne konkrét mondatokkal, hanem csak címszavakban.

2020. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyolcadikos vagyok. A hunyadiakból lesz hamarosan dolgozat. A többi tantárgyal sosem volt ilyen gondom, de a töri nem megy. Meg tudom jegyezni, hogy mi történt de, hogy hol, kivel és mikor azt nem. Évszámokkal van a legnehezebb dolgom, a családtagjaim szülinapi dátumát sem tudon megjegyezni. Egész évben egyszer szereztem ötöst töriből, de akkor előző nap egész nap töriztem, még házit sem csináltam más tantárgyakból. Ráadásul az a fajta vagyok aki gyorsan elfelejti az anyagot, ezért általában az anyag végére emlékszem, de az elejét addigra már elfelejtettem teljesen. Mostanában van pár magánéleti gondom, de nem akarom erre fogni, csak lehet ez is közrejátszhat.
2020. jún. 5. 13:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a jegyzetes dolgot. Igazad van általában magolni próbálok.😅
2020. jún. 5. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A magolás nem jó. Sokkal jobb a jegyzetírás, ahogy a #2 írta. Próbáld meg a lényeget kiemelni a szövegből. Én nagyon nehéz szövegeknél azt csináltam, mint nyelvtanból a mondatelemzésnél (ha tanultátok már): Mit állítunk? Ki csinálta? Mit csinált? Mikor, hol? Miért? Előbb-utóbb összeáll a lényeg.
2020. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Írj jegyzetet jobb mint magolni a könyvből
2020. jún. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sikerült?
2020. jún. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az online suli miatt lejebb vitte a tanár, hogy mikortól adja meg a kettest, szóval nem bukok.:) Jövőre pedig megpróbálok jobban tanulni, idén eléggé elhanyagoltam a sulit.
2020. jún. 18. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!