Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsokat tudtok adni...

Milyen tanácsokat tudtok adni a holnapi szóbeli matek érettségimre?

Figyelt kérdés

Szóval kezdjük ott hogy kegyetlen rossz vagyok matekból, 12 pontom lett gondolom tanári szerencsével írásbelin. Azaz 25 pont kell a ketteshez vagy 26.

30 perc felkészülés 15 perc felelés. Nagyon izgulok miatta, mert mindig át lettem rugdosva. Ránéztem a feladatokra, s ha most oda adnák a kezembe a tételt tuti nem mennék át. Voltam szakmunkás vizsgán, szóbeli volt akkor, ott úgy volt, kaptam egy lapot mindent ráírtam, kivittem kérdezősködtek és vége is volt. Ott nem izgultam de a matek... Minden más meglett és jók lettek de ez a matek, nem az én világom és nem szerénykedés :(


2020. jún. 14. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt is át leszel. Ha más nem, megkérdezik mennyi 1+1. Komoly, volt rá példa. Persze azért erre ne alapozz, tanulj amit csak lehet.
2020. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen izgulsz. Az utolsó pillanatban nem akar megbuktatni az ott lévő tanár,hanem segíteni akar, hogy meg legyen az érettségid.


Én tavaly hallottam egy szóbelit matekból. Az egész annyiból állt,hogy kiolvasott egy tételt a négyjegyűből és a tanár segítségével nagy nehezen megoldott egy pitagorasz-tételes feladatot. Ő megkapta a kettest.


Amit kihúzod a tételt sipirc az asztalhoz és keresed a négyjegyűben a tételeket és a feladatokhoz szükséges képleteket, ábrákat.


Ha nem használtál sokszor négyjegyűt akkor még van egy kis időd átlapozni, hogy pontosan mi hol van. Sok percet megspórolsz, ha tudod,hogy kb hol kell keresned. Ezeket a perceket feltudod használni az alfeladatok megoldásához, mielőtt még élesben menne.


Bízz magadban! Az első megérzés mindig a jó megoldást mondja meg. Ezért ne húzd ki!


Sok sikert kívánok!

2020. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat! :(

Mi az a 4jegyű? Függvény táblázat?

Szaván fogom!

Köszönöm a bíztatást! :(

2020. jún. 14. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A négyjegyűnek becézzük a függvénytáblázatot.


#2

2020. jún. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ofő azt mondja meg van, akkor szerdán hány % a hogy megkapom az éretttségit?
2020. jún. 15. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel azt mondta, hogy megvan akkor gondolom meg lett a 25%-od is. Így 100%, hogy megkapod.


#2 és #4

2020. jún. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm bíztató szavait! Sokat jelentett számomra!
2020. jún. 15. 18:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!