Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis hol próbálkozzak ha nem...

Mégis hol próbálkozzak ha nem jön össze?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlatra keresek helyet de semmi sikerem nincs. Június-júliusba meg szerettem volna csinálni de nem találok helyet vagy nem jön össze. Fordító szakra járok, ezt hozzá kell tenni.

Fordítóirodákba jelentkeztem sok helyre de 90%ban azt írták hogy nem fogadnak most senkit, a maradék meg azt írta hogy jelentkezzek pesti irodájukba, illetve egy iroda azt írta, hogy nem tudnak gyakornoknak alkalmaznak de jeleznek ha van valami számomra.

Cégekhez is jelentkeztem, ott vagy vissza se reagáltak vagy megbeszéltük mikor hívnak de nem hívtak.

Most még egy céghez fogok jelentkezni de aztán ennyi.


Valahogy még a diákmunkával se járok sikerrel, mert volt hogy kinéztem egy állást de mondták hogy az nem aktuális. Pedig fent volt a honlapon és nem volt kiírva hogy nem aktuális. Meg, volt olyan munka, amire, bevallom, azért nem jelentkeztem mert 20-22 körül is kellett volna néha dolgozni ami nekem nehezen megvalósítható de ezt még meg fogom érdeklődni hogy esetleg olyan későn otthon is lehet-e mert munkahelyről tuti nem tudok olyan későn hazajutni.


Önkéntes fordításra is jelentkezhetek, azzal csak az a baj hogy az egyetemi oktató szerint valakinek azt ellenőrizni kellene. Viszont aki kéri a fordítást, az gondolom nem fogja mivel azért kér fordítást mert nem tud azon a nyelven. Lektort felkérni minden alkalommal, gondolom egy rakás pénzembe kerül. Egy egyetemi oktató meg szerintem nem fogja akárhány szövegemet elolvasni, miért lenne olyan segítőkész?


Szóval ilyen körülmények között hova jelentkezhetnék gyakornoknak?


2020. jún. 17. 11:18
1 2
 1/12 VetDr ***** válasza:

Ha nagyon szükséged van már pénzre a megélhetésed szempontjából, szerintem vállalj másabb típusú munkát addig, amíg össze nem jön egy fordítóirodai munka. Akár meki is, mert a pénz így is, úgy is kelleni fog.

Vagy kereshetsz ingyen gyakornoki állást is, pl. részmunkaidőben. Csinálod így pár hónapig, aztán már mondhatod, hogy van gyakorlatod, és gondolom így már fel is vennének.

2020. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy igazából olyan munka kell ahol idegen nyelvet használhatok mert a mesterszakom részéről az az elvárás.

Ha csak a pénz miatt kellene munka, könnyebb lenne.

2020. jún. 17. 12:36
 3/12 VetDr ***** válasza:
Hmm, most hirtelen szállítmányozási ügyintéző vagy vevőszolgálati ügyintéző pozíciók jutottak eszembe, ha esetleg van adminisztrációs tapasztalatod/készséged, ami alapján oda jelentkezhetnél, persze nemzetközi céghez. Ha budapesti vagy, még talán könnyebb is ilyet találni, mint vidéken. Nem mondom, hogy egyszerű így bekerülni, mert ezeknél az állásoknál kell általában a tapasztalat is. De itt tudnád a nyelvet használni, az fix.
2020. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok. Egyébként ma jelentkeztem egy céghez, hívtak is de nem jött be. Olykor az is probléma, hogy szeptembertől nekem szorgalmi időszak és az órák mellett nem tudnék dolgozni. 40 órát tuti nem de amúgy szerintem 24-et sem.

Egyrészt, nem egybefüggő az órarendem, másrészt ami igazán baj, hogy lehet én vagyok szerencsétlen de nekem nem lenne időm tanulni is meg dolgozni is. Ha tisztességesen akarok készülni az órákra, akkor nem lehet. Ráadásul én doktori képzésbe is tervezek jelentkezni, ezért szeretnék OTDK-ra menni.

2020. jún. 17. 14:58
 5/12 VetDr ***** válasza:

"Egyébként ma jelentkeztem egy céghez, hívtak is de nem jött be."


Ha csak neked nem tetszik a cég, de meghatározott óraszámú gyakorlatot kell eltöltened tapasztalatszerzés céljából az egyetemi végzettségedhez, akkor igazából nem szabad válogatni, hanem az első adandó alkalmat meg kell ragadnod és ott megcsinálni a gyakorlatot. Ki tudja... lehet, hogy a végén még nagyon is jól éreznéd magadat ott! :) Ha meg tényleg később sem éreznéd magad ott jól, akkor meg gondolj arra, hogy nem kell örökké ennél a cégnél maradnod, csak a gyakorlati időd ideje alatt, utána kereshetsz mást is.


Legyen több önbizalmad!!! :)

2020. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, bocsi.

Úgy kellett volna, hogy "nem jött össze".

Nem lett volna baj a munkával de az volt a probléma hogy azt mondták hosszú távra keresnek valakit és a heti 40 óra kell, ha szeptembertől ezt nem tudom teljesíteni, akkor sajnos nem jelentkezhetek.

2020. jún. 17. 16:40
 7/12 VetDr ***** válasza:

Jaa, értem. :(


És ha esetleg beszélnél az egyetemen valakivel, pl. Tanulmányi Osztályon, hogy segítsenek találni egy helyet? Vagy ha a csoporttársaidat megkérdezed, ők hogyan jutottak be gyakorlati helyre? Szerintem segítenének. :)


Egy próbát mindenképp megér.

2020. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csoporttársak közül már néhányat kérdezgettem. Valaki javasolt is helyet de azzal meg az a baj, hogy nem helyben van hanem egy másik városban és mégcsak nincs is ott rokonom se vagy valaki aki elszállásol. Ingázni nagyon fárasztó lenne, hotelre meg nem akarnék költeni annyit.

Vannak akik meg amúgy tudom hova jelentkeztek, egy tanár "nyomta be" őket szerintem. Én is írtam ugyanarra a helyre de válaszra se méltattak.

A tanár meg nem volt túl segítőkész konkrétan azzal a hellyel kapcsolatban.


Most így állok. Az lehet, hogy valamelyik tanárt még megkérdezem, hogy tud-e nekem javasolni valamit, hátha valahova beajánlanak vagy valamit mondanak.


Régebben az egyetemen belül is jobban voltak lehetőségek idegen nyelvi munkára (például olyan ahol külföldi egyetemistákkal kellett foglalkozni vagy nyári egyetem vagy valami) de most a járvány miatt ezek nincsenek.

2020. jún. 17. 17:27
 9/12 A kérdező kommentje:

Most megint jelentkeztem egy másik helyre de igazából ez diákmunka, nem "rendes" munka, meglátom válaszolnak-e. Az a legbosszantóbb amikor vissza se reagálnak. Diákmunkával kapcsolatban is volt, hogy érdeklődtem és nem kaptam semmi választ, pedig konkrét munkáról volt szó. Meg, a honlapon ki van írva, hogy el van fogadva a jelentkezésem, az is hogy "megfelelt" de amúgy egy szót se írnak az egészről.

Ezt amúgy nem is nagyon értem, erre rákérdezek, de hát elég nehezen válaszolnak.


Még arra gondoltam, hogy felteszek egy hirdetést, hogy gyakornoki helyet keresek. Mondjuk facebook csoportokban ami hasonló témájú és hátha írnak.


Egyre többet stresszelek emiatt.

2020. jún. 17. 17:31
 10/12 VetDr ***** válasza:

Muszáj lenne lazábban venned a dolgot, mert ha rástresszelsz, még rosszabb lesz a helyzet, meg amúgy attól még nem oldódik meg semmi. Tudom, mondani könnyű. :D De tényleg próbáld meg lazábban. És semmiképpen ne add fel. Addig csináld, míg végül valahova felvesznek téged.


Interjún látszik, hogy nagyon stresszelsz, vagy magabiztosan elő tudod adni magadat? Ezek is számítanak sajnos.

2020. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!