Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e KRESZ vizsgát tenni...

Lehet-e KRESZ vizsgát tenni autósiskola bevonása nélkül, illetve hol találok megbízható információt a B kat. jogosítvány megszerzésének menetéről?

Figyelt kérdés

Jogosítványt szeretnék szerezni, ugyanakkor az interneten csak az autósiskolák marketning anyagaiból tudtam idáig informálódni, ahol láthatóan nem a független tájékoztatáson van a hangsúly, hanem azon, hogy hogy az ő zsebüket tömjem és ne egy másik iskoláét.


Nincsen egy független, akár hivatalos forrás, ami részletesen leírja a jogosítvány megszerzésének menetét?


Pl. ha jól értem a KRESZ a gyakorlati vizsgára bocsátás (egyik?) feltétele, ugyanakkor nem értem miért lenne szükségem autósiskola bevonására egy elméleti vizsga letételéhez.


Úgy képzelném el, hogy felkészülhet mindenki elméletből ahogyan szeretne, ahogyan pl. nyelvvizsgák esetén is opcionális a tanfolyam.


Majd ezt követően az autósiskolára a gyakorlati oktatás miatt lenne legfőképp szükség.



2020. jún. 20. 16:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Pl. azt sem tudom, hogy a KRESZ vizsga egységes-e, tehát hogy pl. mindenhol ugyanazon formában, ugyanazon kérdések lesznek-e feltéve.
2020. jún. 20. 16:32
 2/2 anonim ***** válasza:

A kresz vizsga feltétele többek közt az, hogy el kell végezni az elméleti tanfolyamot, amit autósiskola nélkül nem tehetsz meg. Tehát ha jogosítványt szeretnél, akkor el kell végezned a kresz tanfolyamot (tantermi vagy online), amit az autósiskola igazol, így lehet vizsgázni.

Pl ügyvéd sem lehetsz úgy, hogy minden tananyagot, törvényt megtanulsz magad, aztán jelentkezel vizsgázni, hogy helló jöttem ügyvéd vizsgát tenni.


Ahogy írod, a nyelvvizsga esetén opcionális a tanfolyam, anélkül is le lehet rakni. Pl a jogsihoz szükséges eü vizsgához sem kötelező a tanfolyam.



A kresz vizsgát az nkh szervei, ugyanaz a szoftver van minden vizsgabázison, a kérdésbank is ugyanaz, mindegy hol vizsgázol.

2020. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!