Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Távoktatásos...

Egyetemisták! Távoktatásos vizsgasegítség-fegyelmi lehet belőle?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim körében szinte mindenki segített másnak online vizsgán, vagy éppen neki segítettek, vagy mindkettő. Ezekből nem lett gond egyelőre. Szerintetek lehetséges, hogy olyasmi történik, hogy a hallgatók feljelentik egymást messenger beszélgetések alapján? (A csalásra más "bizonyíték" nincs értelemszerűen). Mert rengeteg privát, illetve csoportos beszélgetés tartalmaz ilyen információkat, és valakinek szúrhatja a szemét, hogy a másik így kap pl ösztöndíjat stb. Egyáltalán, hogyan nézne ki egy ilyen fegyelmi? Főleg úgy, hogy a hallgatók 95 %-a érintett valahogy? (Többen pénzért is irattak vizsgát, mások baráti segítségből)

2020. jún. 24. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Gyanítom hogy ez nyílt titok az oktatók körében.

Kétlem hogy bárki, aki egy kicsit is értelmes, jelentene mást, mert ezzel olyan lavinát indítana el, amit nem lehetne kontrollálni.

2020. jún. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon csúnya dolog lenne ilyesmi miatt jelenteni egymást...ki csinál ilyet? D:

De alapvetően ez tanár függő, jobb esetben csak megbuktatná a tárgyból és újra kellene vizsgázni

2020. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na igen, köszi első!

Szerintem is ez történne, és talán ez az egyetemnek sem érdeke.

Másrészt messenger beszélgetések lebegtetése a fegyelmin? Szerintem erős lenne..

Második, köszi! Én is így látom!

2020. jún. 25. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Én PhD hallgató vagyok, ami azt jelenti, hogy van kötelező oktatási tevékenységem, aminek keretében én is vettem részt távvizsgáztatásban. Nálunk is minden oktató tudja, hogy ilyenkor puskáznak a hallgatók, mi ezt úgy igyekeztünk kiküszöbölni, hogy nem konkrétan a diasorra kérdeztünk rá, ami egy control+F-fel kikereshető, hanem gondolkodtató kérdéseket tettünk fel, aminek a lényege nem az, hogy tudja-e, hanem hogy érti-e a hallgató az anyagot. Nekem is volt hallgatókoromban olyan vizsgám, ami élőben, tanteremben, papír alapon ment, és bármit lehetett használni közben, legálisan. Az egyik legnehezebb vizsgámnak tartom, mert tudták nagyon jól az oktatók, hogy olyan a kérdés, hogy ha csak kiolvasom a képletet a jegyzetemből, azzal még sehol se vagyok. Szóval, hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha egy oktató könnyen kihalászható kérdést tesz fel online vizsgán, akkor ne csodálkozzon ha szénné puskázzák. Ezek után ha valamelyik hallgató elkezdene jelentgetni, azt csak kiröhögik az oktatók szerintem. Ez ellen utólag már nagyon bonyolult lenne kezdeni bármit is (egyetértek az első válaszolóval, ez nagy lavina lenne), ezen előre kellett volna gondolkodni a kérdéstípusok megírásakor.
2020. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Itt a gyakorin volt egy kérdés, ahol írta a hallgató, hogy ő jelentette, hogy az évfolyamtársai a messenger csoportban vitatták meg a válaszokat vizsga közben. Engem ez teljesen meglepett. Mármint én is ilyen nem puskázok személyiség vagyok, de ilyen sose jutna az eszembe. Hogy másokat jelentgessek a tanárnak. Azt nem tudom, hogy az említett sztorinak mi lett az eredménye, foglalkoztak-e vele az oktatók.
2020. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó, igen, ilyesmire céloztam... bár ha már a messenger csoport is számít, akkor tényleg mindenkit ki kell rúgni
2020. jún. 25. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez hogy így beárulják egymást nagyon óvodás mint ha az a ki jelentette nem csinálna olyant. Amúgy szaktársaimnak én is segítettem vizsga közben sőt olyan is volt hogy 2 vizsgát helyette írtam meg ebben szerintem semmi baj nincs érthető hogy valakinek segíteni akarsz és nem kicseszni vele hogy ne sikerüljön.
2020. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyetértek, csak félő, hogy következményei lesznek ha beárulások lesznek
2020. jún. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!