Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha leteszem a földrajz érettsé...

Ha leteszem a földrajz érettségit, de nem megyek el egyetemre, akkor van ahol tudom hasznosítani a tudásom? Milyen munkát tudok vállalni vele? Mit lehet és mit érdemes?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel milyen tantárgyakból érettségiztél. Ha földrajz szakon lediplomázol, akkor geográfus leszel.
2020. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz gyári munkásnak kb. Egy érettségivel nem fogsz semmi földrajzzal kapcsolatos munkát kapni.
2020. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk elmehetsz figuránsnak egy földmérő mellé. De ezt földrajz érettségi nélkül is meg tudod tenni.
2020. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a földrajz is ugyanolyan értékű érettségi, mintha mondjuk énekből tetted volna le.

Maga a tudás nekem hasznos volt az idegenvezetői OKJ-mon, vendéglátásban is jó lehet, hogy mondjuk recepciósként rögtön tudsz ajánlani látnivalókat, nemzeti parkokat. Bár ha elmész egy szállodába dolgozni, úgyis illik (vagy egyenesen elvárt lesz) majd utánanézni a környező programoknak, attrakcióknak. Szóval önmagában szerintem nem nagyobb extra, mint bármilyen másik választott tárgy.

2020. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!