Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Javult az átlagotok az online...

Javult az átlagotok az online oktatás alatt?

Figyelt kérdés

Angliában járok egyetemre és konkrétan minden tárgyból sokkal-sokkal jobb jegyeket kaptam mint az előző félév tárgyaihoz viszonyítva.

A követelmény nagyjából ugyanaz maradt mint ami a vírus előtt volt, beadandók, mobilapp, prezentáció (csak helyette lett podcast), a csoportmunka is ugyanúgy haladt tovább. Egyedül az egy vizsgánk helyett lett egy másik beadandó, de a határidő sokkal kevesebb lett rá így.

Órák alig voltak megtartva, de volt ahol egyáltalán nem volt, de még az előadó sem reagált kérdésekre.

Szerintetek ez mitől lehet? Engedékenyebbek az előadók? Ti is javítottatok az átlagotokon?

jún. 28. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen nekem is. És szerintem engedékenyebbek nalunk azt sem tudták hogy hogyan oldják meg, meg egy kicsit "sajnáltak" is minket hogy ennyi minden a nyakunkba szakadt. Viszont voltak olyan tárgyak amik nem változtak ugyanolyan szívás volt a vizsga, de ugy gondolom itthon így többet tudtam tanulásra forditani, meg hat mi dolgoztuk fel az egész anyagot, így jobban megmaradt.

Én sokat utazom az egyetemig, igy az napi 2 órát vesz el korán kelés stb, de kevésbé voltam fáradt. Jobban tudtam koncentrálni a tananyagra, és az itthoni feladatokkal is haladtam.

Én attol tartok hogy emelkedni fog a kötelező átlag, ha ez hosszútávon igy marad. Jövőre 3,5 kell már es nem tudom meddig nyomják fel. Szóval ez nagyon kétélű fegyver lehet.

Remélem vissza fog állni a rendszer mégis az a "normális".

jún. 28. 10:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár tizeddel javult. De ami igazán nagy eltérés volt, hogy sokkal hatékonyabban és sokkal nyugodtabban tudtam itthon tanulni. (Nálunk nem voltak fix órák, hanem hangalámondásos diasorokat küldtek.) Emiatt minden tárgyból el tudtam menni az első vizsgaalkalomra, és sokkal korábban végeztem, mint máskor szoktam, pedig kifejezetten nehéz félévem volt.
jún. 28. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Öcsémé javult, pl. nem bukott meg matekbol, mert mással íratta meg a dolgozatait, vagy pedig puskazott ra. Szerintem az esetek nagy részében a jegyek nem a diakok igazi tudasat tukrozik ebben az online oktatasban. Attol mert szerintetek ez így egy hű de faxa helyzet, még baromira kiforratlan, és nem helyes. Ha ilyenekkek kellene versenyeznetek egyetemre bejutásnál, akik csak puska ötösök mindenből, szerintem már nem lenne ilyen őszinte az örömötök.
jún. 28. 13:30
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 "Attol mert szerintetek ez így egy hű de faxa helyzet, még baromira kiforratlan, és nem helyes. Ha ilyenekkek kellene versenyeznetek egyetemre bejutásnál, akik csak puska ötösök mindenből, szerintem már nem lenne ilyen őszinte az örömötök."

Ezt úgy írtad, mintha személyesen nekem vagy valamelyik válaszolónak címezted volna. Miből gondolod, hogy mi puskáztunk és mással írattuk meg, mint a tesód?

Én például (angliai minősítéssel) 2:1-ről most egy bitang biztos 1:1 azaz first class-t értem el ebben a félévben, az előzőhöz viszonyítva.

A követelmény mind ugyanaz maradt mint amit a korona bekövetkezte nélkül is kértek volna, egyedül egy 50%-ot érő vizsgám helyett lett egy másik beadandó, így a puskázás esélye is megszűnt.

Én azt vettem észre, nálunk legalábbis, hogy bent előadáson összekavarnak minket az előadók, rengetegszer mást mondanak és magukat is cáfolják, főleg amikor követelményekről van szó. Most, hogy az assignment-et megkaptuk szó nélkül és magunk boldogultunk majdnem 0 segítséggel (elmaradt előadások, nem reagálnak sokszor emailre sem stb), így valahogy nekem jobban feküdt a dolog, több időm is volt mindenre, és mintha kevésbé lett volna megkötve a kezünk.

Meg senki sem mondta, hogy örülünk ennek a helyzetnek, hisz mégsem akarok online diplomaosztót. Csak feltűnt, hogy sokaknak nálunk jobb lett a jegye, úgy hogy minden a régi maradt csak bejárás nélkül. Sokaknak segített is ez a helyzet, hogy megtanuljon tanulni.

De egyébként néhol mintha kis irigységet éreznék a soraidban. Nem mintha lenne miért..

jún. 28. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3 válaszoló köszi a kioktatást, de hidd el nálunk megoldották hogy ne tudjunk puskázni :). Hogy neked jó érzés másokat kritizálni az egyéni szociális probléma. De akkor leírom nálunk hogy volt. Több tárgyból szóbelire váltottak a tanárok, a kérdésekre azonnal felkészülési idő nélkül válaszolni kellett. Emelett fel kellett mutatni a diákot a vizsga kezdete előtt a kamerába+neptun kód.

De persze volt írásbeli vizsga is, amit plagiumkeresővel oldottak meg. Egy hosszu dolgozatot kellett elkészíteni 12 óra alatt, melyet le kellett hivatkozni és visszaküldeni az oktatónak. Ha a kereső "bajt" észlelt azonnal megbuktál. A harmadik tipusu vizsga az írásbeli számonkérés időre. Egyszer 3 komplex esszet kellett megírni 1,5 ora alatt, masik alkalommal pedig 2 db 30 p alatt. Hidd el ha nem ismered az anyagot nem tudod megcsinálni, bemásolni nem lehetett a vázlatból a program kijelezte ha egy tanuló a másolás beillesztés funkciót használta.

Nem mondom hogy nem lehetett puskázni, de nem volt idő. Azonban puskázni élőben is tudsz az írásbelin és hidd el az egyetemisták többsége ott is megoldja. De azt ne gondold hogy mázlink volt ebben az félévben vagy sz**rá lazsáltuk magunkat. Én úgy gondolom az idei félévben voltak rákényszerítve az egyetemisták leginkább az önálló munkára. Én tudásilag nagyon sokat profitáltam ebből az évből.

jún. 28. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:
3-nak: Kösz az alaptalan személyeskedést, már benn vagyok.
jún. 28. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Jajj de magatokra vettétek, haha. Szövegértelmezésnek hívják, amire gyúrnotok kell még. Azt mondtam, hogy attól mert ti becsületesen tanultatok és jobb eredményt értetek el, még egyelőre az online oktatás nem egy kiforrott módszer, mert VANNAK olyanok akik csak puskáznak végig, és egész jegyekkel lesznek jobbak. Nem azt mondtam hogy TI puskáztok. Ha egyetem előtt állnátok, és ti becsülettel lettetek négyesek, más meg aki amúgy kettes lenne, és puskázással ötös lett, nektek sem lenne jó kedvetek. Ha lepontoztok az azt jelenti, hogy nem értetek velem egyet, és szeretitek ha valaki előnytelen módszerekkel kerül elétek. :) De ha nektek ez így jó... :)
jún. 28. 16:09
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 "Nem azt mondtam hogy TI puskáztok."

Ööö, az a baj hogy de. Olvasd vissza a hármas válaszod, mert úgy címezted. Rajtam kívül ahogy látom másik pár embernek is így jött le, úgyhogy nem hiszem, hogy velünk és a szövegértésünkkel lenne a baj.

jún. 28. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

"Szerintem az esetek nagy részében a jegyek nem a diakok igazi tudasat tukrozik ebben az online oktatasban."

Ebben a mondatban a személy egy általánosítás volt, "diakok" Egyik kommentelot sem címeztem meg. A címzett az átlag diák volt, mint például a testvérem, vagy az osztályának a 90%-a, akik szinten jelentős javulást mutattak. Elenyésző százaléka volt köszönhető az online oktatásnak, mind inkabb a puskázásnak.

"Ha ilyenekkek kellene versenyeznetek egyetemre bejutásnál.."

Itt pedig pontosan azt írom, hogy hiába javult a ti átlagotok, ha mások meg csalnak, és így jobb eredményt érték el. Ebben az esetben, ha velük kellene versenyeznetek egyetemre bejutásnál, az nem lenne túl előnyös számotokra, és gondolom nem is örülnétek neki.

Na?

jún. 28. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyetem központilag elrendelte, hogy zh-knál és vizsgáknál nem lehet semmilyen személyazonosítást kérni, kamera bekapcsolására csak szóbelinél kötelezhetnek, és törekedni kell a zh-k, vizsgák megtartására (ne legyen helyettük beadandó), így nagyjából ellehetetlenítették a puskázás elleni védekezést (BME).

Úgy sejtem, hogy rengetegen értek el a megszokottnál sokkal jobb eredményeket puskázással, erre utal a szakunkon egy több száz fős Discord szerver, ahol közösen oldottak meg mindenféle számonkéréseket, de valamelyik tanár is írta, hogy idén a megszokott kb. 10% helyett 60% lett az ötösök száma...

Még nincsenek nyilvános ösztöndíjtáblák, specializációs rangsorok, kolis felvételi eredmények. Nagyon félek, hogy nagyot fognak nőni az átlagok.

júl. 3. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!