Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3x is megbuktam a KRESZ-en,...

3x is megbuktam a KRESZ-en, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3x megbuktam eddig, a nyáron le szerettem volna tudni, de sajnos 3 hét múlva kaptam új időpontot. :( Az egyetem meg másik városban van, nem is tudom mi lesz így, ha a vezetés jócskán suliidőre esik majd. :(

Rettenetesen el vagyok keseredve, 1-2 pontokon múlik, itthon viszont mindig sikerülnek a próba tesztek. Ma is úgy mentem oda, hogy ennek most meg kell lennie. :(

A pénz is csak megy, na meg a lelki teher, hogy ilyen szerencsétlenül jön össze..

Esetleg tudnátok írni, ha veletek is volt hasonló? Vagy bármi tipp, tanács, bátorító szó is jól esne.

Az eü vizsgát érdemes addig letudni?

(Rosszindulatú kommenteket nem kérek, hogy alkalmatlan vagyok, nem vagyok az.)


Köszönöm előre is! 21/L



2020. júl. 4. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer buktam meg elméleten és kétszer gyakorlaton. Romániában csináltam a sofőrsulit, elméletből 22 pontot kellett elérni, először 21-et értem el, másodjára 20-at, utoljára (amikor átmentem) 24-et. Persze már az első próbálkozás előtt a könyökömön jött ki minden, csak picit stresszes voltam meg értetlen és amit lehetett azt félreértettem.


Gyakorlati vizsgán meg szintén stresszeltem, és szerencsém sem volt, mind a kétszer már a félóra le volt telve, és a parkolóhoz mentünk volna vissza, és történt valami (először egy kibaxott nagy kamion parkolt a sávomon, és takarta az átjárót, és a rendőr az anyósülésről hamarabb észrevette, hogy gyalogos van rajta és befékezett; másodjára pedig körgorgalomban jeleztek balra én hülye meg azt hittem, hogy jelez, akkor tér le és lassan megindultam, a rendőr satuféket nyomott és elvágott).


Azóta vezetek, szerintem viszonylag jól és biztonságosan, nem baleseteztem meg semmi.


Ezt az egészet csak azért írtam le, hogy ne érezd azt, hogy más nem bénázik sofőrsulival. Végig kell csinálni, perkálni a pénzt, amíg túl nem leszel rajta és fapofával tűrni a kudarcokat.

2020. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyomd a teszteket orrvérzésig, ha elrontasz egyet, akkor mindig nézz utána, hogy mit rontottál el.


Sok sikert.

2020. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tölt be egy kérdést ne nyomkodd a képernyőt. Várj! Nekem elsőre meglett 74/75 ponttal.

32/N

E-learningen tanultam. Szerintem érthetően van leírva minden. Olvasd el a kérdést figyelmesen. Sokszor egy szó más és ezzel csőbehúznak a válaszokkal. Nincs veled baj, ha otthon megy. Szerintem picit izgulhatsz! Nekem csak akkor múlt el az idegesség mikor beléptem a terembe.

Ha nem értessz valamit, szólj! Segítek. Amúgy ügyes vagy! Ezt tartsd észben! Meglesz az! :)

Az Eü-t szerintem tudd le, nem nehéz az sem. Ha azzal segítek, tudok e-mailban kidolgozott eü vizsga tételeket küldeni!

2020. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!

Utolsó, igazad van, izgulós vagyok, remélem 3 hét alatt ezt leküzdöm végre! És igen, egy más szó miatt én is gyakran rontottam az elején, mostmár nagyon figyelek erre is.

És köszönöm szépen a kedves szavakat, az eü-re meg kérek is időpontot szerintem hétfőn! :)

2020. júl. 4. 16:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy miket hibáztál, és azokban mi volt a hiba?

Nekem kétszer kellett megcsinálnom a KRESZT-t (közbejött mindig valami, és a két év csak úgy elrepült, úgyhogy elölről kellett kezdenem), és mind a kétszer 3 pontot vesztettem csak.

A lényeg, hogy mindig FIGYELMESEN olvasd végig a szöveget, legalább kétszer gondold meg, mielőtt válaszolsz, és ha nagyon nem tudsz dönteni, lépj rajta tovább, majd a rendszer visszaadja a kérdéseket a végén. Ez azért is jó taktika, mert ha teszemazt 5 (egypontos) kérdést átugrottál, a többire (érzésre) 99%-ig biztosan jó választ adtál, akkor legrosszabb esetben ha ezt az ötöt elrontod, még akkor is átmész, tehát nem stresszelsz rá az átugrott kérdésekre.

A 3 pontosak amúgy mennyire mennek magabiztosan?

2020. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, ma pont gondolkodtam a vizsga előtt, hogy a továbblépést lehet igénybe kéne venni.. úgy sikerült volna, mert egy tök hülyeséget rontottam el, ami itthon ment, és azzal meglett volna.

A 3 pontosak szerencsére elég jól mennek, azokkal nincs baj. A villamos az, ami néha fejtörést okoz, de a vizsgán végül mindig jó lett az is.

És igen, mindig megnézem mit rontottam, ott a vizsgán is. A probléma, hogy ott 4 válaszlehetőség van, és sikerül csőbe húzniuk, amikor először a jót gondolom. (Pl: igen, nem, igen, de csak akkor, nem, de csak akkor stbstb.)


Jó gyakorló programot nem tudtok? Pl ez milyen?: [link]

Ezt is szoktam használni. (Sajnos ilyen EduKresz nincs nekem, mivel 1 éve jártam a tanfolyamra, csak a vírus miatt meghosszabbították a KRESZ lehetőségeket.)

2020. júl. 4. 16:25
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

A KRESZ annyira alapvető ismereteket tartalmaz, és annyira logikus minden, hogy ha gép előtt nem tudod megcsinálni, mi lesz veled forgalomban? Ott készség szinten kell, hogy menjen, gondolkodás nélkül. De ahogy olvasom, sokaknak nehézséget okoz, de ez meg is látszik a közlekedésben.

A nők egyébként is rosszul vezetnek, látszik rajtuk, hogy félnek, bizonytalanok. Veszélyesek, mert helyettük kell megoldani a szitukat.

Egyébként nő vagyok, 20 éve vezetek, autót és motort is. Nyugodtan pontozzatok le, attól nem lesztek ügyesebbek.

39N

2020. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A kreszteszt.net jó.

Mielőtt elkezdtem a kreszt, az alapokat ezen gyakoroltam be.

2020. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, lehet te sem lennél ügyesebb, ha most csinálnád. :)

Ne aggódj azon, hogy mi lesz a forgalomban, legalább sokan elég jól megtanuljuk a KRESZ-t. (Sokan vannak, akik amúgy nem tanulnak rá, csak szerencsés kérdéseket kapnak, így átmennek, ezért nem gondolnám, hogy jogos a kioktatásod.) A nő társaidat leszólni meg nem szép dolog.

További szép napot! :)

2020. júl. 4. 16:52
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szia nemtudom e-titánon tanultad-e a kreszt,ha nem akkor menj be a suliba és vegyél hozzáférést a programhoz. És azon gyakorolj.

Én januárban jelentkeztem kreszre 3hét alatt letudtam vizsgával

együtt.etitánon tanultam készültem fel a vizsgán nem volt olyan kérdés amivel ne találkoztam volna szóról szóra ugyan azok voltak a kérdések mint az e-titánba.mindel találkoztam a gyakorlás során 15perc alatt megis lett elsőre 75/74.

Elsősegélyt közbe leraktam 3 délután volt.

Forgalom meg jövőhét utáni héten lesz.

Ha van kérdésed privátba írj.

2020. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!