Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e egyszerre több félévet...

Lehet-e egyszerre több félévet végezni ugyanazon az egyetemen, ugyanazon a szakon?

Figyelt kérdés
Ahogy terveztem, az én esetemben: 3. és 5. félév egyszerre, majd következő félévben 4. és 6. egyszerre, így egy év alatt be tudnám fejezni. Tehát 30 helyett 60 kredit felvétele, és már államvizsgáznék is jövőre, amennyiben ezt így lehet és elfogadják. Amúgy nem kell kioktatni, én be tudom osztani az időmet, amiből hála égnek rengeteg van, és mindig is kitűnő voltam, szóval biztosan sikerülne minden, ha egy kicsit többet is kéne robotolni érte. Az egymást keresztező laborokat, gyakokat simán megoldanám más csoporttal és annyi. Ha meg online lesz az a legkönnyebb verzió, még azon sem kell agyalnom, hogy melyik csoporttal pótoljak, csak itthon becsatlakozok valahová, amikor időm engedi. SZÓVAL: Ez így elméletben lehetséges? Köszi a válaszokat előre is.

2020. júl. 6. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Én csináltam ilyet, mikor az egyik tárggyal csúsztam egy évet, ami ráépülős volt, ezért két félév tárgyait csináltam egyszerre. Így végül időben végeztem.
2020. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, hogy nem a mintatanterv szerint haladsz, de mindenképpen át kell ezt gondolni, mert a tárgyak egymásra épülnek, én egyetememen, ha jól nézem, 5-ös egymásra épülés a legnagyobb, tehát 5 félévnél hamarabb nem tudom elvégezni az egyetemet, ami összesen 7 féléves. Tantárgyakat akárhogy fel lehet venni, szóval nincs igazából olyan, hogy FÉLÉV, ami kötelező tárgyakat tartalmaz, csak egy ajánlás van és 7*~30 kredit, ami kell a diplomához, az meg senkit nem érdekel, hogy te azt hogy végzed el.


Viszont arra érdemes figyelni, hogy pl. specializáció választásnál általában az első 4 félév tárgyait számítják be, így megtörténhet az, hogy te elvégeztél egy csomó 5. féléves tárgyat és azt nem számolják bele az átlagodba és kisebb lesz a bejutásid annak ellenére, hogy teljesítettél annyit mint más. Még ezen kívül más hátulütői is lehetnek, ha eltérsz a mintatantervtől, de ez egyetem és szak függő.

2020. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó buktatója van. Kérdés valóban, hogy van-e előtanulmányi feltétele adott tárgynak, Hogy minden ősszel/tavasszal meghirdetik-e az adott kurzust (pl előfordulhat olyan szak, szakirány, ami nem indul minden évben), illetve hogy pl ugyanaz a tanulmányi rend vonatkozik-e rád, mint az 1 évvel feletted/alattad járóra. Simán előfordulhat, hogy a feletted lévő évfolyam tanul valamit, amit ti már nem fogtok.


De amúgy tök egyszerű a dolog, megfogalmazod magadban, hogy ezt MIÉRT és hogyan szeretnéd és felkeresed vele a TO-t, illetve a rektort. Mindent meg lehet oldani, nálunk is van 8 félév helyett 5 féléves képzés (mondjuk egyéb feltételeknek is kell teljesülnie, nekik jellemzően vannak máshonnan már amúgy is elfogadott tárgyaik, amivel meggyorsítható a dolog), ahol bizonyos időpontokban felsőbb évfolyamok óráira hallgatnak át az évfolyamtársak.

2020. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!