Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi átlagszámításnál...

Kelly2000 kérdése:

Érettségi átlagszámításnál mit vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, de tavaly érettségiztem csak nem vettek fel, ezért idén újraérettségiztem kémiából és biológiából. A felvin azonban a jelentkezés és pontszámítás menüpontban valamiért 4 ponttal kevesebbet ír ki, mint amennyit a kalkulátor vagy én is számoltam. Megnéztem, hogy hogyan számol, és az érettségi átlagnál a tavalyi biologia eredményemet vette figyelembe az idei kémia helyett (az lett a legtöbb). Alatta azonban, ahol külön számítják az emeltek pontjait, ott az idei emeltjeim pontjait vette figyelembe. Ez valami hiba lehet, vagy szimplán én számolok rosszul?

2020. júl. 6. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiba, ez teljesen rendben van így. A tanulmányi átlagodba az első eredményed fog számítani, mivel az “jellemzi” az iskolás éveidet. Az új eredményedet az érettségi pontokhoz számolják:( Ha nem titok, megkérdezhetem, hogy hány pontod lett? Én is újraérettségiző vagyok:)
2020. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
421 pontom van akkor így:( Pécsre szeretnék menni, de így nagyon félek, hogy ez nem lesz elég.
2020. júl. 6. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem meglesz nyugi! Én is pécsre szeretnék menni. Idén 80-an emberrel kevesebb jelölte be, azért pár ember el sem ment vizsgázni, és sok embernek lett rosszabb az érettségije. Nyílván akinek nem lett elég jó eredménye, az nem reklámozza annyira, úgyhogy az olyan kérdések, hogy kinek hány pontja lettnem reprezentatív. Én azt várom, hogy kijöjjön az elemzés az idei vizsgák átlageredményéről. Abból már lehet következtetéseket levonni :D Szerintem idén olyan 417-419 lesz a ponthatár
2020. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz!:) Erről az elemzésről nem is tudtam, ezt lehet tudni, hogy mikor fog kijönni?:)
2020. júl. 6. 22:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Majd az oktatási hivatal rakja ki... Nemsokára :D ami vagy ez vagy a kövi hét. Nem hivatalos eredmények szerint a kémia átlag csak 50-53 pont. Hiába írt valaki jó kötelepeket, ha az emelt rossz lett akkor levitte az átlagát. Most esély sem volt javítani, szóval szerintem lesz egy szakadék. Vannak akik a körülmények ellenére is kimagaslóan jókat írtak. És vannak olyanok akiknek sokat számított volna a javítás. Ráadásul, itt azért látni hogy nem mondják egységesen, hogy könnyű vagy nehéz volt a biosz. Ezt is azt is mondanak. Én újra vizsgázó voltam, a biosz egy halál volt, 80 pontnál kellet volna többet írnom, de kb 2 óra után kijöttem hogy feladom. Szerintem nagyon vacak volt. A kémiát meg csak 70-re tudtam megírni :( nagyon sok volt az elnézésem. Egyenleteket nem egyenlítettek stb. Szóval azok ilyen potya veszteségek voltak. Tavaly emelteken 12 pontot javítottam szóbelin, most ilyen lehetőség nem volt. Szóval tuti csökken a ponthatár :D


Drukkolok! Lehet csopitársak leszünk :D

2020. júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam ezt is azt is az idei emeltekről. Én a bioszt csináltam most májusban, a kémiát októberben, ez az októberi könnyebb is volt szerintem, de ez a májusi biosz nagyon rossz volt..én is arra számítottam, hogy most minimum 80-85%-ot csinálok, de miután megírtam, még ennek a 73-nak is örültem😅 De én úgy hallottam, hogy a biosz áltag több megyében is 60% vagy van ahol alatta van, szóval akkor nem csak mi találtuk rossznak:) A kémia 70 egyáltalán nem rossz szerintem, akiket én ismerek is 70-80 közöttit írtak, és ők Pestre mennek szóval ez egy jó eredmény:) Remélem mindkettőnknek sikerül akkor!:D
2020. júl. 6. 23:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egyik tanárnőt magántanar is, és ráírtam a vizsga után, hogy tud e valami infót a diákjaink keresztül. Tudni kell róla hogy ő olyan tanár akinél mindenki 85 felettieket ír, nagyon kiraly... És idén egy diákja se érte el a 80%ot. 54 volt a legalacsonyabb 76 a legmagasabb. Szóval nekem ez is egy indikátor volt hogy idén azért lett sok gyengébb is. Még az hogy egy csomóan sírtak kémia után :/ mentem a buszra aztán csak azt láttam hogy itt is egy síró gyerek még ott is
2020. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bennem az fogalmazódott meg a kérdés kapcsán, hogy hogyan lehet úgy felvételizni, hogy a pontszámítással sincs tisztában a kedves kérdező.

Én idén érettségiztem, de nálam alap volt, hogy a játékszabályok megismerésével kezdtem az egész folyamatot.

Szerintem tuti be fogsz jutni, de a későbbiekre tekintettel inkább azt javaslom, hogy olvass el mindent és figyelj oda, mert könnyen abban a helyzetben találhatod magad, hogy az események után futsz.

2020. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Naa akkor ezek nagyon bíztató hirek!:D És megkérdezhetem, hogy neked hány pontod lett?:)
2020. júl. 7. 13:48
 10/11 A kérdező kommentje:
8/9 Igen teljesen igazad van, ez sajnos elkerülte a figyelmemet. Logikátlannak és unfairnek tartom ezt a számolási módot, hogy nem számíttathatom bele a javított érettségimet, így fel sem merült bennem korábban, hogy ezzel akár probléma is lehet.
2020. júl. 7. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!