Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem tudok egyetemre...

Tényleg nem tudok egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Egyetemre szerettem volna menni, de sajnos nincs meg 280 pontom, így ajánlották a felsőoktatási szakképzést ahova 240 pont kellett eddig, örültem is mert arra elég lett a pontom, viszont most láttam hogy ezt az érettségi eredményből kell elérni így pedig nincs csak 220 pontom sajnos ez igaz? Mivel okj-t végeztem így lett volna meg a 240! Mennyire van esély hogy leviszik a ponthatárt?
2020. júl. 13. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezek a minimum ponthatárok, ennél alacsonyabb nincs és nem is lehet. Hidd el, mindenféle rossz szándék nélkül, de ha ezt nem tudod megugrani, az egyetemet garantáltan nem tudnád, egy-egy vizsgára kell annyit készülni, mint az egész érettségire.

Ismételj, tanulj és próbáld meg kijavítani az érettségid!

2020. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem viszik lentebb, jogszabályi minimum...

Ha nem tudod elérni, nem lennél képes az egyetemen sem teljesíteni, sokan, akik elérnek akár 300-350 pontot, csúszkálnak, kiesnek az évekből. Ha neked 280 pontod, jobban mondva, még 240 pontod sincs, semmi közöd az egyetemhez, lehet lepontozni💁‍♀️

2020. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet elrontottam az érettségit, de azért rontottam el mert engem a magyar meg a nyelv meg az ilyen soha nem érdekelt! És konkrétan 260 pontom lenne, ha az okj-t bele lehetne számolni! Okj-m pedig nagyon jó lett! Mert az mondjuk érdekel!
2020. júl. 13. 22:09
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Azt ne gondold, hogy majd egyetemen csak azt tanulod, ami érdekel😂

A tölteléktárgyak száma temérdek, pl gazdasági szakokon psziszhológia, vagy éppen pszichológián statisztika...

Ott is ezzel érvelnél?

Ne legyél már gyerekes!

Ha egyetemre akarsz menni, érettségizz újra mindenből, vagy hagyd az egészet

2020. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem csak olyan van, de amúgy érettségire szar tanárjaim voltak, iskola is szar volt és leszartam az egészet mert azt hittem nem megyek fősulira de végül ez a gondolat született! Rosszindulatú válaszoktól meg mellőzzetek köszi
2020. júl. 13. 22:29
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Oké, hogy nem érdekel a magyar és a nyelv, viszont:

1) ha nem beszélsz idegennyelvet, akkor hogy lesz meg a diplomához szükséges nyelvvizsgád?

2) duplázással is számítható felvételi pont, így elég csak a két felvételi tárgyra koncentrálnod, ami vélhetően nem a magyar és a nyelv

2020. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Nekem 210 pontom volt most mégis egyetemen tanulok azt meg hagyjuk már hogy egy tantárgyra annyit kell készülni mint az egész érettségire max. jogon vagy orvosin, vizsgákra jóformán alig kell készülni vagy ha kell is akkor se annyit mint érettségire.
2020. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De én nem biztos hogy akarnék alapszakra menni, nekem a felsőoktatási is elég lenne
2020. júl. 13. 22:30
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Végre egy pozitiv!
2020. júl. 13. 22:31
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

McDonald's szakon valóban nem kell készülni a vizsgákra, sőt, ha el sem mész, akkor is jeles! Ezt is hagyjuk már, nem kell azt a kérdező szájába adni, amit hallani szeretne.

Ha nem tudja elérni a minimum pontszámot, akkor NINCS helye a felsőoktatásban.

2020. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!