Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova mehetne dolgozni egy...

Hova mehetne dolgozni egy pályaelhagyó pedagógus?

Figyelt kérdés

Párom 5 évet töltött gyógypedagógusként. Egyéni fejlesztéseekt csinált (látássérültek és/vagy tanulásban akadályozottak számára) óvódás kortól általános iskola végéig.

De persze bekövetkezett az, amiről mindenki tudta, hogy be fog: nem tudta tovább elviselni a kötelező fizetetlen túlórákat, hogy az esti szabadidejéből saját pénzből készítse el az eszközöket, az ellenséges szülőket-tanárokat-rendszert, hogy a munka majd' felét az teszi ki, hogy jelenteni kell a munkáról, és mindezt kemény 120-130ezerért havonta.


Két szempontja van:

1. A napi 8-9 munkahelyen töltött időn túl ne kelljen a munkával foglalkoznia, és

2. megkeressen legalább havi 160-180at (az ideális a 200 lenne).


Van egy gyógypedagógus BA-ja és egy interkulturális pedagógia-pszichológia MA-ja, illetve B2es szinten beszél angolul és A1esen franciául.


Milyen állás vagy munkakör lehet az, ahova ilyen képzettséggel mehetne és megközelíti az elvárásait?


Intelligens, diplomás, fiatal, energikus ember, csak nem oylan nehéz így elhelyezkedni valami jó helyen..:/



2020. júl. 20. 22:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Gyár.
2020. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Szeritem ne hagyja ott, nagyon szép hívatás. Nem lehet, hogy csak munkahelyet kéne váltania?
2020. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Le lehet húzni nullára, de mi lesz egy gyógypedagógusból ha nem az? Gyári munkás. Vagy milyen választ vártál. Miniszterelnök? Pankrátor? Vagy mi? Gondolkodj szépen.
2020. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
2.válaszoló vagyok, én sem értem miért kell lehúzni. Anyukám gyógypedagógiai asszisztens, nagyon keveset keres, amiért dolgozik, de egyáltalán nem fordult meg a fejében, hogy otthagyja, csak a munkahelyeket váltogatja, de végül mindig megtalálja az egyensúlyt.
2020. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Aldi, tesco, stb.: árufeltöltő, eladó-pénztáros.

Általános iskolában napközis tanár.

Pedagógiai asszisztens.

[link]

2020. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Az A1es franciát inkább ne is írd, kiröhögnek. Az A1 az kb annyit takar, hogy megtudod különböztetni a spanyoltól.


Az én kb. B1es francia "nyelvtudásom" se ér semmit, alapokat megèrtek, turistaként elvagyok, meg tudok szótárazva olvasni. Ennyi.


A B2 angol már jó kezdet, az már nevezhető tudásnak.


Diplomával valami aktatologatónak talán jelentkezhet, esetleg a korábbi válaszolók által említett fizikai munkák. Esetleg turizmus. De akkor tolja fel az angolt és a franciát.


Esetleg kezdjen el egy OKJ-t vagy egy másik szakot.


Vagy, persze külföld, de akkor vagy német, vagy megintcsak a francia.

2020. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Én tifloból váltottam, kérdező, mképes-adótanácsadó lettem.
2020. júl. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 4, mert a pedassz anyukád dolgozik munkaidőben, mikor ott a gyerek.

A gyp meg dolgozik, mikor ott a gyerek, majd a szabadidejét áldozza arra, hogy hogy készüljön, anyagot, eszközt gyártson, továbkképezze magát. És mint a kérdező is írja, bizony ehhez pénzt nem igazán kap. Amikor te veszed a papírt, egyéb alapanyagot, te másolsz, akkor azért az nem nagy örömforrás.

És erről fogalma sincs egy 18 évesen gyp képzésre jelentkezőnek.

2020. júl. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"Amikor te veszed a papírt, egyéb alapanyagot"

Ez teljesen szabadon választott. Nem köteles senki saját zsebből dolgozni. Ha a rendszer nem ad kellékeket, akkor nem használok kellékeket. Nem is várhatja el senki.

2020. júl. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
9, nem tudsz kellék nélkül foglalkozni egy látássérülttel...
2020. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!