Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy biomérnök(alk. biotech)...

Egy biomérnök(alk. biotech) diploma után egy proginfó elvégzésével van esélyem bekerülni bionformatikával foglalkozó helyekre vagy esetleg gyógyszercégekhez?

Figyelt kérdés
Idén szereztem biomérnök diplomát és őszintén a programozás is nagyon érdekel..Az lenne a fő kérdésem, hogy érdemes e megcsinálni egy proginfó FOSZK képzést(persze önszorgalommal képezném magam egyre jobban és jobban)? A cégeknél(gyógyszergyárak, vegyigyárak stb...) lenne e rá igény egy ilyen képzettségű emberre?

2020. júl. 27. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minimális esélyed van erre. De csak magával a proginfóval elég sokmindent kezdhetsz viszont, így a terv mégiscsak jól elsülhet.
2020. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abból indultam ki, hogy volt egy prog kurzusom ahol Matlab-ot használtunk és a tanár azt mondta, hogy kutatásoknál a Matlabot sűrűn használják kiértékelés szempontjából bioinformatikusok is(lézeres,fluoreszcens kísérleteknél), és ő nem annak tanult hanem fizikusnak, majd programozónak és így került be ilyen helyekre. A másik az szinterikus biológia és omnikán volt, ahol szintén arról beszéltek, hogy egy erős programozás tudással és természettudományos ismeretekkel milyen nagy helyeken/kutatásokba tud az ember bekerülni, ami fizetésben is top-on van.
2020. júl. 27. 20:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszodat első^^
2020. júl. 27. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Fizikus (vagy vagy komolyabb vegyész) végzettséggel lehetséges, de szerintem azért phd is be kell célozni ha tényleg kutatással akarsz foglalkozni.
2020. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
infobionika mérnöki esetleg?
2020. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az infobionika mérnökkel az a baj, hogy biomérnökként kevés programozás volt, így elég nagy lenne a hátrányom:/ (a bionikások tudtommal elég sokat programoznak az alapszak alatt is)
2020. szept. 4. 08:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, akkor kötelezően fel kell venned a bsc-s programozás órákat is. Van hátrány, de nem behozhatatlan.
2020. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!