Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz egyetemen barátkozni?

Nehéz egyetemen barátkozni?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam elsősegély tanfolyamon,elég sokan voltunk,mint kb egy osztály. Ez 2szeri alkalom volt. Mind a 2szer páran szünetben kimentek cigizni,és többen bent voltunk a teremben,és senki nem szólt senkihez,de nem is akart. Én zárkozott személy vagyok,ez javulgat azért,persze ez nem is arra ment,hogy ismerkedjünk,csak mégis annyi ember tök csendben ült,telózott,amíg nem jött vissza az oktató,fura volt.

Elgondolkoztam,hogy egy egyetemen is általában ismeretlen emberek vannak egy teremben,és mi van,ha ott is ilyen nehezen megy,vagy a többség úgy dönt nem akar ő senkivel beszélni. Ez tudom nem egy középsulis osztályszint,ahol össze vannak zárva az emberek,és mondhatni muszáj beszélniük. Pont ezért gondolom ezt más rendszernek,a légkör feloldódik egy idő után?


2020. júl. 27. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez kortünet. Már a középsulisok is a telójukat nyomkodják szünetben ahelyett, hogy együtt ökörködnének.
2020. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn vagyok, itt nem haverkodik senki. Szünetben megbeszéljük ami a tanulás miatt szükséges, hosszabb szünetben más témáról is szó esik, de barátságról szó sincs.
2020. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Mert igy futolagosan nem erzi az ember annak kenyszeret hogy kapcsolatot teremtsen. Ha egy tarsasaggal viszont 3-6 akar tobb evig osszekerulsz, tanulmanyaitok pedig mint eleg meghatarozo kozos pont is lesz eletetekben. Teljesen mas teszta.
2020. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is zárkózottabb típus vagyok, de soha olyan könnyen nem ment még a barátkozás, mint az egyetemen, pedig a gólyatábort is kihagytam. Az egyetem más lesz, mint a gimi. Illetve egy elsősegèly tanfolyamon részt veszel pàr alkalommal, aztán mindenki megy a saját dolgára. Egyetemen viszont évekig együtt lesztek, szaktársakat ismersz meg, közös órán leszel egy csomó mindenkivel. Hasonló problémáitok lesznek, hasonló új ingerek érnek titeket, segíthettek egymásnak zh-ra készülni, lesznek nyílt napok, egyetemi bulik, szakestek, ahol úgyis hozzá kell szólnod a társakhoz. Aztán idővel kialakul majd a saját köröd, ha nem húzod ki magad mindenből. Ha van valami, ami miatt nem aggódnék az egyetemen, az az ismerkedés.
2020. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemen sokkal nehezebbnek érzem, szeptemberben kezdem majd a harmadik évemet és eddig igazából egy barátot sem szereztem onnan. A mi szakunk nem nagy, de nagyon sok közös óránk van más szakosokkal (pl. mert nekik is kötelező és össze van vonva, vagy valamit szabválként is felvehetnek) vagy a felsőbbévesekkel (mert megbuktak, vagy az ő tantervük más beosztású) vagy levelezősökkel és így szinte minden órán másokkal vagyok együtt. Valakinek végre megtanulom a nevét, erre lehet sosem látom többet. Órákon is mindenki vagy random leül valahova egyedül vagy, ha már ismer valakit és jóban vannak, akkor ők minding mindenhová együtt közlekednek és mindent együtt csinálnak. Órák előtt és után is mindenki megy a saját dolgára és úgy alapvetően mindenki saját magával van elfoglalva, nem nagyon szeretnének barátkozni vagy ismerkedni. Itt is a telefon nyomkodás, olvasás, evés a jellemző, de csak úgy beszélgetni egymással nem. Én is inkább félénkebb vagy kevésbé szociális típus vagyok, de még én is kezdeményeztem, mert már kellemetlenül éreztem magam, hogy minden héten találkozunk és egy büdös szót nem beszéltünk soha... én szerettem is volna új barátokat szerezni, de mások nem voltak rá vevők.
2020. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen barátkozom nekem egyetemen a kollégiumban sikerült barátkoznom végül kiderült hogy ahol a szobám van elég sokan vagyunk egymás melett szaktársak szóval ügyesen ment a barátkozás, meg a csoportmunka is összehozott emberekkel.
2020. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6os Koleszban ennyire random teszik össze a szobákat? Úgy értem,azért azthittem van egyfajta rend,hogy az azonos szakosokat egybe rakják.
2020. júl. 27. 20:37
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#6-os vagyok

Itt nálunk nincs ilyen rend, csak az egyik szobatársam volt azonos szakos a másik nem, de nálunk úgy volt a szoba hogy egy előtérből ahol a fűrdő és a wc volt nyilt kettő 3 ágyas szoba, a másik szobában még egy ember volt szaktársam a maradék kettő meg megint nem.

2020. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk így legalább még több embert meg lehet. Aki nem koleszos,annak talán a legnehezebb a dolga😬

Köszönöm a válaszokat egyébként!😊

2020. júl. 27. 21:11
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Én is egy introvertált, nehezebben barátkozós típus vagyok, ráadásul gólyatáborban sem voltam és kolis sem. Ennek ellenére egész könnyen sikerült pár barátot szereznem. Egyiküket még az első héten. 300-an kezdtük, így előadásokon eleinte még rengetegen voltunk, ott nem olyan egyszerű, viszont a gyakorlatok kisebb csoportban vannak, ott sokkal könnyebb megismerni bárkit is. Senkit nem ismertem amúgy, szóval elhatároztam, hogy igyekszem egy kicsit nyitottabb lenni. Ne gondolj sokra, csak mondjuk nem egyedül ültem órán, hanem megkérdeztem valakit, aki szimpinek tűnt, hogy szabad-e a mellette lévő hely. Aztán beszélgettünk kicsit, amíg elkezdődött az óra. Az egyik lánnyal így barátkoztam össze. Aztán csoportmunkák során is jobban meg tudsz ismerni embereket meg ha már valakivel jóban lettél, akkor rajta keresztül az ő ismerőseivel is könnyebb.

Szóval szerintem nem nehéz, van rá lehetőség és tényleg nem olyan, mint egy tanfolyamon. A közös órák, hasonló érdeklődés és a hasonló új élmények meg később a közös tanulás, szenvedés vizsgaidőszakban összehozza az embereket.

2020. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!