Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tárgyfelvételnél, ha felvettem...

Tárgyfelvételnél, ha felvettem előzetesen a tárgyaimat, akkor ezzel van még teendő?

Figyelt kérdés
Első evés hallgató leszek szeptembertől, és felvettem a meghírdetett, kötelező tárgyaimat. Értelem szerűen várólistán vagyok, az lenne a kérdés, hogy akkor majd az éles jelentkezés szakaszában nekem van még dolgom ezzel, vagy készen vagyok?

2020. júl. 27. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Tanulmányi osztályon kell érdeklődni.
2020. júl. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Melyik egyetem?
2020. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha mindent felvettél akkor már csak majd az órarendi felvételnél lesz dolgod hogy mire mikor mész, bár azt érdekesnek találom hogy beíratkozás előtt már feltudtad venni az óráidat mert ezt csak beíratkozás után lehetne.
2020. júl. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Felvenni nem tudod előre, maximum beleraktad az órarend tervbe. Az nem felvétel, csak terv, azért hogy a tárgyfelvételnél már ne kelljen keresgélni az órákat, csak rákattintasz az órarendben és felveszed.
2020. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

De bizony, fel lehet venni előre az órákat nálunk, nem órarendrervezőről beszél a kérdező. Gondolom ELTE, mivel nálunk többlépcsős a tárgyfelvétel.

Nos, gólyaként felesleges volt előre felvenned a dolgokat, ezt csak a második félévtől fontos megtenni. Ez arra való, hogy a +100 pontot megkapjuk (ti ezt gólyaként automatikusan megkapjátok) a következő lépcsőnél: a rangsorolásos tárgyfelvételnél. Itt fontos neked is belépned, a pontszámaid az egyes tárgyaknál percről-percre változhatnak, attól függően, hogy esetleg valaki, akinek több pontja van, nem veszi-e fel ugyanazt a tárgyat, amit te, ugyanis így lejjebb csúszol a rangsorban. Tehát te most még nyugodtan ülhetsz, de a rangsorosnál nagyon oda kell figyelned, és rendezgetned kell az óráidat, mert sajnos tuti lesz olyan, hogy az egyik előzetesen felvett órádról kicsúsztál, így másikat kell felvenned, és akkor borul az órarended.

Ha valami nem tiszta, nekem is írhatsz nyugodtan, de lesz majd a szakos csoportotokban facen egy nagyon hosszú poszt erről, amiben részletesen elmagyarázzák a menetet. :)

2020. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet félreértem a kérdést, de akkor eddig még csak az órarendtervezőbe raktad be a tárgyakat? Mert ha igen, akkor az éles tárgyfelvételkor mindenképpen fel kell majd venned őket, csupán könnyebb lesz, mert nem kell keresgélni az órákat, hanem csak a felvesz gombra kattintani.

Viszont, ha már volt előzetes tárgyfelvételed és minden létszám keretből kicsúsztál, akkor is figyelni kell, mert ha bővítik, akkor fel kell venned.

2020. júl. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
ez a többlépcsős tárgyfelvétel akkora ökörség. ezzel is hallgatókat szívatják meg.
2020. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De ha csak órarendtervezőbe tette volna be, akkor nem lenne várólistán. :D Szerintem eltés, és arról van szó, amit kifejtettem kicsit feljebb.
2020. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kétlépcsős:) Tárgyat már augusztusban fel lehet venni, kurzust később (na ott kell jobban figyelni). A lényeg, hogy a mintatanterv alapján érdemes felvenni a tárgyakat. Ugyanis tárgyfelvételnél sajnos olyan tárgyakat is felhozhat a Neptun rendszere, amit még nem lenne kötelező teljesíteni. Hogy semmi ne ütközzön semmivel, a mintatantervet célszerű követni. Első félévben pláne, mert kicsit bonyolultnak tűnhet ez az egész :) Utána már lehet előre tárgyat felvenni és teljesíteni, én is csináltam ilyet. De első félévben nyugisabb ütem szerint haladni, míg át nem látja az ember a rendszert!
2020. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a kérdésedre: Abban az esetben van dolgod a tárgyfelvétellel még, ha a felvett tárgyadhoz kurzus is tartozik. De ezeket majd folyamatában meglátod úgyis, hiszen kurzus felvételnél még 100x leellenőrzöl majd mindent :D :) Az sem lenne késő, ha egyszerre vetted volna fel a kurzusokat meg a tárgyakat.


Tárgyfelvétel esetében úgy alakítják a létszámkeretet, hogy mindenki beleférjen, magyarán fel fogod tudni venni biztosan a tárgyat (ha betelik a létszám, max írsz egy levelet a TO-nak és bővítik). A tárgyak mindig nagyobb előadóteremben vannak megtartva, és minden csoporttársad részt fog rajta venni aki a szakodon tanul.


Kurzusfelvétel: Általában kisebb 25-35fős csoportokban történik az oktatás. Itt a tanár már jobban kommunikál veled órán. Kérdezhet tőled, órai feladatot adhat, gyakorlatiasabb a dolog. A mi egyetemünkön fel szokták hívni rá a figyelmünket, hogy ha egy kurusból van 4 választható csoport és ha pl én az 1es csoportot választom valamelyiket, akkor a többi kurzusnál is az 1es csoportot válasszuk. Így nem lesz órarend ütközés,viszont nem tudsz tanárt választani.. De higyjétek el, nem is érdemes.

Nálunk kurzuson történnek a szóbeli beugrók, kisebb elővizsgák lebonyolítása is, ami év közben zajlik le (nem vizsgaidőszakban), mert ez csak egy előfeltétele annak hogy a tanár vizsgára bocsájtson. Szakfüggő, de itt történnek a drámák, a sok könyörgés meg minden ha nem sikerül másodjára sem a beugród.. hogy legalább vizsgázhass és hagy próbáld meg még egyszer a beugrót teljesíteni.. :D :D Bár ez azoknál szokott előfordulni, akik izgulósabbak, más előtt nem tudnak szerepelni, lámpalázasak és hát a beugró meg nem egy beadandó dolgozat volt.. Persze léteznek írásbeli beugrók is, de a szakomon ez volt a jellemző. :)


Remélem segítettem

2020. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!