Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvehetnek úgy pszichológia...

Felvehetnek úgy pszichológia szakra, ha pszichológushoz járok? Ez kizáró ok?

Figyelt kérdés

Még 1 évem van hátra az egyetemi felvételiig. Depresszív és szorongásos zavarom van. De nagyon meg szeretnék gyógyulni, ezért is járok pszichológushoz. Bízom benne, hogy ez az 1 év még sok idő, hogy mire az egyetemre kerülök javul az állapotom és minél jobb eredményekkel tudok teljesíteni a szakon.

A szakleírásnál nem láttam, hogy lenne alkalmassági vizsgálat, de lehet csak elkerülte a figyelmemet.

Köszönöm ha elolvastátok a kérdést és válaszoltok :)



2020. júl. 28. 21:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pszichológia szakra járok, viszonylag súlyosnak mondható személyiségzavarral. Évek óta járok terápiára, dolgozok magamon és szerintem ezt nyugodtan kijelenthetem hogy önismeret szempontjából az egyik legmagasabb szinten én vagyok az évfolyamunkban. A többség életében nem volt pszichológusnál, a beszélgetések során elég komoly problémákat hoznak fel (nyilván azokról az emberekről tudok nyilatkozni akikkel jóban vagyok, nem mindenkiről) legalább 3 lányt tudok aki hánytatja/hashajtózza magát mert annyira elégedetlen az alakjával és eszében nincs pszichológust keresni. Azt akarom ezzel mondani, hogy csak emiatt ne mondj le arról, hogy jelentkezz pszichológiára. Hidd el, azzal hogy foglalkozol magaddal fényévekre leszel a legtöbb szaktársadtól és az önismeret alatt csomó mindent tanulsz, amit az egyetemen soha nem fogsz! :) Azzal hogy elkezded a képzést még nem adod el a lelked, hogy márpedig te 1000% hogy terapeuta leszel. Én úgy vágtam bele, hogy lesz ami lesz, ha úgy érzem hogy ezzel kárt okoznék magamnak vagy a kliensemnek akkor majd MA után nem megyek tovább szakképzésre, hanem keresek egy másik területet a pszichológián belül és abban fogok állást keresni :)
2020. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!