Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanárként megélhetés?

Magántanárként megélhetés?

Figyelt kérdés

2 éve magánórákat tartok. Gyógypedagógia alapképzéssel rendelkezem. Ősztől a gyógypedagógia területén kezdem el a mesterképzésem. Eddig román, magyar, angol, pszichológia és biológia magánórákat tartottam. Célom eljutni arra a szintre, amikor a magánórákon szerzett keresletemből el tudom tartani magam. Facebook csoportokban és magántanároknak létrehozott csoportokban szoktam hirdetni az óráimat, ám mégis főleg nyáron, nagyon kevés személynek tudom felkelteni az érdeklődését. A COVID-19 miatt természetesen online tartom a magánórákat.


Kérdéseim:

1. Ti hogyan reklámoztátok szolgáltatásaitokat?

2. Melyek azok a weboldalak, csoportok, online és közösségek, ahol nagyobb valószínűséggel találhatunk ügyfeleket?



2020. júl. 31. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentésköteles/ engedélyköteles lett minden tudásátadási forma. Olvass utana, szept.1től büntetnek is.
2020. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

20 éve tanítok matematikát egy középiskolában. 10 éve járok érettségielnöknek, emelt szinten vizsgáztatok és dolgozatokat javítok.

Sajnos ezek mellett még magánórákat is kell adnom. Nem reklámozom magam. Általában ismerősök ajánlanak egymásnak. Ebből kifolyólag nem is adózom a magánórák után. Tudom, illegális és megkárosítom az államot. De az vesse rám az első követ aki még semmi csalást nem csinált az életében.

Csak magántanárkodásból szerintem nem lehet megélni. Viszont keresetkiegészítésnek nem rossz.

2020. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez hogy magántanárként nem lehet megélni nem feltétlenül igaz. Ismerőseim jártak különórára egy matek-fizika tanárhoz, aki 20 éve már csak magántanítással foglalkozik ebből a két tárgyból, illetve ehhez kötődő szakmai tárgyakból (mechatronika, gépészet, stb.) vállalkozóként. És rendszeresen tele volt diákokkal, különböző érettségi felkészítő kurzusokat is szervezett.

Tehát nem lehetetlen a dolog, viszont ez a tanár is már ilyen 50-60 körüli volt, szóval nem egyből magántanítással kezdett.

2020. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem érdemes először iskolában is dolgozni, hogy kapcsolatokat, diákokat szerezhess.
2020. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #1-es, be tudnál nekem linkelni esetleg valamit ezzel kapcsolatban? Mert csak azt olvastam, hogy a felnőttképzőkre érvényes ez. Köszönöm!
2020. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!