Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tekintik egyesek érvnek...

Miért tekintik egyesek érvnek a helyesírást?

Figyelt kérdés
Sokan a neten egy-egy vitában azzal próbálják bizonyítani az igazukat, hogy az ellenfelükkel szemben ők tökéletes nyelvtannal, gépelési hiba nélkül írnak. Miért gonodlják azt, hogy ha valaki elgépel/elír/rosszul fogalmaz meg valamit akkor egyből műveletlen idióta lesz? Vagy esetleg igazuk van?

2020. aug. 2. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valami van a dologban

Általánosban még városi helyesíró versenyre küldött a nyelvtantanárom (ahol nem értem el különösebb helyeztést mivel igen nehéz szavak voltak a feladatokban)

Ma meg már állandóan azzal küzdök, hogy hová kell vesszőt rakni meg hova nem illettve a phszihológus-phszihiáter szó helyes leírására egyszerűen képtelen vagyok

2020. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"a phszihológus-phszihiáter szó helyes leírására egyszerűen képtelen vagyok"


Valóban.😁


Nem érv, de erős igénytelenségre utal, ha valaki csak odahányja a mondanivalóját. Attól persze a mondanivaló lehet rendben, de olyan ez, mint egy jó nő koszos fehérneműben.

2020. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!