Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nke - HHK-n kizáró ok a...

Olalyy kérdése:

Nke - HHK-n kizáró ok a diszlexia? Kerestem de nem találok semmit!

Figyelt kérdés

Sajnos diszlexiás vagyok és nem tudom ez itt kizáró ok lenne e. Azt tudom hogy az RTK-n az de itt nem találtam semmit.


Másik kérdésem hogy ha van mentességet nyelvvizsga alól így tudok jelentkezni a HHK-ra?



#honvéd #Nke, Rtk, Egyetem,hhk #Diszlexia, fogyatékosság #Tiszt, mentesség, nyelvvizsga
2020. aug. 5. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
igen. Hiába vagy Bp bajnok valamiből ami kell hozzá, mivel diszes vagy nem jelentkezhetsz.
2020. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A HHK kari tájékoztatóban találtam: "A karon honvéd tisztjelöltként, tisztként, vagy polgári hallgatóként lehet tanulni.

A honvéd tisztjelölt hallgatók jogállását a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, továbbá a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló 2011. évi CXXXII. törvény szabályozza. A tiszti pályát hivatásnak választó tisztjelölt a Honvéd Vezérkar Főnökével kötött ösztöndíjszerződés alapján, a képzés teljes időtartama alatt a Magyar Honvédséggel tisztjelölti szolgálati jogviszonyban áll és a MH Ludovika Zászlóalj állományában teljesít szolgálatot.

A polgári hallgatókat a nemzeti felsőoktatásról szóló törvényben meghatározott jogok illetik meg, illetve kötelezettségek terhelik."

Vagyis szerintem civilként tanulhatsz ott, ha akarsz. Valszeg katona nem lehetsz így, de ehhez keress egy HM rendeletet az egészségügyi alkalmasságról, biztos abban van benne a kizárás. Vagy hívd fel a tanulmányi osztályt.

2020. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!