Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt infó érettségit...

Az emelt infó érettségit milyen programozási nyelvben a legérdemesebb írni?

Figyelt kérdés
Órán a tanár a c++-t erőltette és ezzel gyakoroltam az érettségi feladatokat, de nekem a Python sokkal egyszerűbbnek tűnik (sokkal dinamikusabb a tömbökre nézve, egyszerűbb/gyorsabb syntax stb.). Nektek mi a véleményetek? Érdemes lenne váltanom Pythonra, vagy maradjak annál amit eddig gyakoroltam? Mindenféle tapasztalat nagyon érdekel a témával kapcsolatban!

2020. aug. 9. 18:41
A kérdező szavazást indított:
c++
Python 3
Java
Perl
Egyéb
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem abban a nyelvben érdemes írni, ami neked jobban megy/tetszik.


Én C#-ban írtam az emelt szintű közismereti és szakmai informatikát is, mert nekem ez a programozási nyelv jött be. Én ezt tanultam 2 évig párhuzamosan a java mellett. Az utóbbi kevésbé jött be, de azt is szívesen használtam volna.

2020. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Python, de a C# is egy kvázi barátságos nyelv. Én a kettő közül javaslom valamelyiket.
2020. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Mindenekelőtt abban, amelyikhez van felkészítő tanárod. Bármelyik szoftverlistás nyelven meg lehet írni. Ha nem nézzük a tanárt, akkor vannak preferenciák, én a Pythont favorizálom, de a vizsgázók túlnyomó része C#-ot használ, de nem saját választásból, hanem a tanár miatt.

Ez egy érettségi, amire a tanárnak kell felkészítenie. Amivel gyakoroltatok, azt a legcélszerűbb választani.

2020. aug. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2: megtudhatom, miért lett lepontozva? :D Ha valaki ennyire szeretné C-ben vagy C++-ban írni az érettségit, akkor csinálja. Mit bánom én, ki hogy szopatja meg magát, attól még a C#/Python szokott a kedveltebb lenni, mert lényegesen könnyebb. Már ha a ma is értelmes és szélesebb körben használt nyelveket nézzük, amiknek van is haszna érettségi után.
2020. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amelyikhez van felkészitő tanárod és/vagy jobb, érhetőbb tananyagod.


De véleményem szerint, C# vagy Python a megfelelő választás az érettségihez, mondom úgy, hogy C/C++-ban szoktam "dolgozni", éshát valljuk be nem egy kezdőbarát nyelv a C/C++.

2020. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A python tényleg bejött. 45/45 pontos lett a programozás feladat.
2020. nov. 20. 01:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt még megjegyezném, hogy a tanárom nem tud pythonban programozni úgyhogy saját erőből is simán fel lehet készülni.
2020. nov. 20. 01:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Honnan készültél? Én pl. pythonidomár oldaláról csinálom a feladatokat, egy időben Udemyn néztem, de az egy fos volt, aztán AtiBitet néztem: https://www.youtube.com/channel/UC-OaM07Muxnp4GBnaoX3pAg .Odaig eljutottam, hogy az adatokat mindig be tudom olvasni és el tudom tárolni, a könnyebb feladatokat megtudom csinálni pl. egyszerű min, max. A nehezebbeket megértem, van elképzelésem, de nem nagyon jön össze. Nem értem még mindig lambda() fgv-t. Mi a különbség a round() és a __round__() között, a comprehensiont se ertem annyira (mindegyik utan tortent kutatas pl. w3schools, angol videosok, de meg mindig nem nagyon ertem.)

Hogy készültél? Mindig megnézted az adott anyagot, aztán játszadoztál vele?

Csak azért érdekel, mert májusba emeltre akarok menni.

+2 kérdés: SQL-t mennyire kell tudni? (csak annyira kell hogy egy SQL alapjan rá tudj szűrni tervezőnézetben aztán, meg csak kiegészíted a SQL-t? pl. 2020 maj Access akademikusok,7teller: https://www.youtube.com/watch?v=JoiFez0QlJA )

Amikor HTML-ben vagy akkor nem tudnál valamit linkelni légyszi, hogy hogy kell beállítani a CSS-t? (kicsit homály az a rész nekem, de amúgy érdekel, mert kisebb projektet csináltam már, meg végignéztem egy 7-8 órás gyorstarpalót róla).

Amúgy egyedül készülük az egészre, semmi fakt és sima gimiben vagyok, de sztem menni fog.

Nagyon sokat jelentene, ha válaszolnál, mert senkihez se tudok ilyen kérdésekkel fordulni, mert senki se tesz emelt infót az egész évfolyamban. Tudom hogy nagyon sok, és sok idő válaszolni rá, de nagyon hálás lennék. Gratulálok a hibátlan programozásodhoz.

(Holnap megyek közép szóbelizni infóból. Az írásbeli 120/110 lett, olyan 115-re számítottam. Sztem az Access közepen nehezebb volt, mint az emelt)

2020. nov. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Szia!


Én úgy készültem föl, hogy az összes eddigi érettségit megoldottam 2005-től.


Már tudtam előtte javascriptben programozni szóval csak a syntaxot kellett megtanulnom. Ezt angol videókból és w3schoolról tanultam meg. Az a baj a youtube sorozatokkal, hogy nyilván nem csak azt tanítják ami az érettségire kell. Úgyhogy én azt ajánlanám, hogy w3schoolon olvasd végig a Python Tutorialt néhány alcím kivételével. (A Tuples, Arrays, Classes/Objects, Inheritance, Iterators, JSON, RegEx, PIP, Try...Except nem kellenek érettségire!)


> [link]


A lambda function igazából nem feltétlen kell egyik feladathoz sem viszont sokat tud rövidíteni a kódon az biztos. Itt viszonylag jól elmagyarázzák: ( https://www.youtube.com/watch?v=25ovCm9jKfA&ab_channel=Socra..


A __round__() a Classes/Objects témához kapcsolódik, de érettségihez ez sem kell.


A list comprehension nagyon fontos lenne mivel drasztikusan rövidíti a kódot, sokkal effektívebben lehet vele feladatokat oldani. Pl.: A mostani érettségiben egy feladaton kívül mindegyikhez használtam!


SQL-t annyit kell tudni, hogy meg tudd érteni a kódot és kiegészíteni például feltételekkel. Itt amúgy vannak trükkök amivel a legtöbb ilyen kiegészítős feladat megoldható. Maximum amúgy 1 feladatban van olyan ahol ki kell egészíteni SLQ kódot.


A CSS-t érettségin nem úgy kell/nem úgy érdemes beállítani, mint azt a legtöbb tutorial mutatja. Hiszen ezekben általában egy külön .css fájlt kapcsolnak a .html fájlhoz viszont érettségin ezt fölösleges megcsinálni. Simán a HTML tetején sokkal gyorsabb ezt megoldani. Foztóztam gyorsan neked egy példát: [link]


Ha gondolod írj privátüzenetet és segítek, ha tudok. Viszont írásban elég nehéz elmagyarázni dolgokat úgyhogy, ha gondolod esetleg tudok discordon magántanárkodni, ha több időt akarsz belefektetni.


Akárhogy is, sok sikert a felhészüléshez!

2020. nov. 24. 17:25
 10/11 A kérdező kommentje:
100%-os lett az írásbeli része amúgy, ha valakit esetleg érdekel.
2020. nov. 24. 17:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!