Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egymás utáni 2 passzív félév...

Egymás utáni 2 passzív félév esetén hogyan kell eljárni?

Figyelt kérdés
Debreceni egyetemen 1 évet elvégeztem és most 2 passzív félévet szeretnék egymás után. Ilyenkor félévente kell passziválni, vagy pedig alapból jelezni kell, hogy 1 évig leszek passzív?

2020. aug. 10. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ezt megkérdezni a tanoszon, nálunk félévente kell passziváltatni.
2020. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van ahol félévente kell, van ahol egyszer és addig passzív maradsz, míg nem aktiválod magad (persze a 2 félév után ha nem mész vissza, megszűnik a jogviszonyod).
2020. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n a NEPTUN-ban azt kell jelezned, hogy aktív félévet szeretnél, de lehet passzívat is jelölni. Ha egyiket sem jelölöd meg a megadott határidőig, akkor automatikusan passzív félévre kerülsz, tehát igazából nem is kell csinálnod semmit, hogy passzív legyél, még külön kérvényt sem kell leadni.

Szerintem hasonlóan működik ez nálatok is. Meg kell nézni a Tanulmányi Rendszer idevonatkozó részét.

Ha 1 évig két aktív féléved volt, akkor a második félévre hogyan aktiváltad a félévet?

2020. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felevente,Neptunon kell. Szinten DE-n passzivaltam mar joparszor,igazabol most is.
2020. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!