Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye hogy NEM...

Mennyi az esélye hogy NEM vesznek fel SZIE kollégiumaiba?

Figyelt kérdés
Idén lettem gólya a Szent István Egyetemen és nagyon félek. Volt egy szociális felmérő ami alapján állítják majd fel a sorrendet ki kerülhet kollégiumba és ki nem. kb úgy emlékszem 100 pont a szociális pontok, 50 a tanulmányi. 409 pontom lett így egy 40 tanulmányi pontot kapok talán, viszont amítől félek az bizony a szociális pontok. 100ból 30 a szüleim keresete alapján adható, de úgy számoltam arra 0át kapok. Egy főre jutó nettó jövedelmünk 120 000 és ezért semmi nem jár a pontszámító táblázat szerint. Távolság miatt kapok pontot, Zalaegerszegről utaznék fel Pestre, ez 20/12 végül a családtagok betegségeire adható 50 pont de ebből is max 1-2 kapok, nincsenek nagy és tartós betegek a háztartásba. Tehát kb 100/15 pontot kapok!!! Brutális... Van esélyem egyeltalán kolira? Hogyan tudnék bekerülni?:((((((

2020. aug. 10. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Semmi esélyed. Nézz albérletet, vagy készülj az ingázásra.
2020. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát oké:/ és mennyi szokott lenni az a pont amitől már be lehet kerülni a koliba?
2020. aug. 11. 00:35
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Bár az Szegeden volt, de 4 fős család, két szülő minimálbérre bejelentve, 220 km táv, tesó enyhén fogyatékos (diszgráfia) nem elég.
2020. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsen tanulok és minimális (értsd ez alatt, hogy kevesebb mint 10) szociális ponttal kaptam eddig kollégiumot mindig. Nincs tanuló testvérem, együtt élnek a szüleim, ők tartanak el, a keresetükre 0 pont jár, nem beteg senki stb., szóval nem nagyon van mire pontot kapni. Viszont tényleg minden évben kaptam kollégiumot. Úgyhogy ez attól függ, hogy hogyan számolnak és a többi jelentkező mennyi pontot visz.
2020. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Najo.. bekerültem. Úgy hogy 71 pontom lett és a határ 54 volt o.o
2020. aug. 30. 11:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!