Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közszolgálati ösztöndíjas...

Közszolgálati ösztöndíjas képzésre jártam, akkor kötelező 6 évet ledolgozni Magyarországon? Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

NKE-n végeztem, de most elvégeztem egy burkoló szakképzést és kimennék Németországba a jelenlegi fizetésem 6x-osáért.

De a szerződés szerint a közszolgálati ösztöndíjas képzésnél a képzési idő 2x-esét le kell dolgozni Magyarországon.



2020. aug. 12. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csatolom a jogszabályt ami erre vonatkozik, a 2013. évi LXX. törvény módosította így a 2011. évi CCIV. törvény ezen szakaszait:

[link]

28/A. A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés sajátos feltételei

48/A. §

b) az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény 6. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt fenntartani vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni (a továbbiakban: hazai munkaviszony),

d) visszafizetni az adott képzésére tekintettel a magyar állam által folyósított 48/C. § (1) bekezdés a) pontja szerinti magyar állami (rész)ösztöndíjnak - évente a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztóiár-növekedés mértékével növelt - összegét (e pont tekintetében a továbbiakban együtt: tartozás) a magyar államnak, ha az oklevél megszerzését követően nem tart fenn a b) pont szerint hazai munkaviszonyt

2020. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!