Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium alternatívák ?

Kollégium alternatívák ?

Figyelt kérdés
Sajnos lekéstem az egyetemi kollégiumi jelentkezést. Ahol csak érdeklődtem, mindenhol csak a várólista fogadott. Ha nem tudok szerezni kollégiumot vagy más lakhatást akkor nem tudom megkezdeni a tanulmányaimat. Milyen alternatívákban gondolkodhatok amik olcsóbbak, mint az albérletek ?

2020. aug. 13. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Magánkolik esetleg, vagy ha nem egész lakást vennél ki, hanem csak szobát, már az is lehet olcsóbb.
2020. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a várólista miatt sem kell aggódni, mivel elég sokan ki is szoktak költözni elég hamar, és felszabadulnak helyek, így azt is érdemes lehet megvárni, ami 1-2 hét, és bár nem tudom, hogy melyik koliba jelentkeztél, de van olyan koli, ahol a várólistásoknak (nyilván létszám függvényében) adnak ideiglenes szállást.
2020. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Amennyiben a szüleidnek van rá lehetősége, érdemes lehet lakást vásárolni.

Ha készpénzben nincs rá keret, akkor akár hitelt is érdemes számításba venni, ugyanis ha 1-2 szobát kiadsz, az már fedezi a törlesztőt, gyakorlatilag "ingyen" lesz lakásod. Ezt nagyon sokan csinálják, én is úgy kaptam lakást, hogy egy barátom volt a lakótársam.


Ha vásárlásra nincs tőke vagy hitelképesség, akkor jöhet szóba a bérlés: szoba, vagy lakásbérlés.

Előbbi - jól kifogva - nem is nagyságrendekkel több, mint egy drágább kollégium.


Egyszerűbb, munkásszállóként funkcionáló panziókat is érdemes lehet megnézegetni, felhívni és kérni egy fix ajánlatot.


Nem tudom, hogy mennyire laksz messze Szegedtől, de egy kis fogyasztású autóval az ingázás is szóbajöhet, én Szhelyről Győrbe így húztam le 2,5 évet, mielőtt megvalósult az ingatlanvásárlás.

Akkor még a sport és párkapcsolat is hazahúzott.

Jó 100 km volt az út, heti 3x tettem meg.

Még mindig kevesebb pénz volt, mint a lakásbérlés lett volna.

Ingyen is működhetett volna, ha telekocsizom, de nekem nem ért annyit.


Pesti barátomtól hallottam olyan pletykát, hogy bérbeadta a kollégiumi férőhelyét...

2020. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenképp érdemes megpróbálnod a várólistát, én azt hallotam hogy a Hermanban és ha jól emlékszem akkor az Eötvösben szoktak akadni plusz férőhelyek. És ha az első félévre nem is másodikban valószínűleg be tudsz költözni valamelyik kollégiumba amikor ki jönnek a keresztfélévesek.
2020. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!