Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki menedzser BSc után...

Műszaki menedzser BSc után érdemes elvégezni a könnyűipari mérnök MSc-t vagy az ipari terméktervező mérnök MSc-t?

Figyelt kérdés
Gondolkodok MSc képzésen, de nem tudom ezeknek lenne-e értelme. Jelenleg autocades rajzolással foglalkozok (fémipar). A könnyű iparin a minőségirányító specializáció érdekelne, az ipari terméktervezőben pedig az tetszik, hogy különböző számítógépes tervező programokkal is megismerkedünk. Mindenképpen szeretnék valamit tanulni, de sajnos műszaki menedzser végzettséggel elég korlátozottak a lehetőségek. Még egy BSc képzés nem férne bele, mert már nincs annyi félévem. Ti mit ajánlanátok ezeken kívül, aminek lenne értelme? OKJ, szakírányú továbbképzés? Igazából a gépészeti, építőipari, minőségirányítással foglalkozó vonalak érdekelnek leginkább, illetve szívesen foglalkozok az ezekhez kapcsolódó ügyintézésekkel is.

2020. aug. 14. 06:11
1 2
 1/12 Vodafonelive ***** válasza:
15%

Nalunk BSc-n a formasz lanykak kozul volt olyan aki parhuzamosan tanul 1 ev csuszassal gepesz BSc-t, gondolhatod, hogy mennyi eselyed lenne formasz MSc-vel, neg a mumen is tobbet er annal!

Konnyu ipari mernok ismetelten egy olyan szak ami itthon nem kelendo.

Ha a cadmonkey vonal erdekel, akkor neztem, hogy Miskolcon can gepesz MSc-n ilyen szakirany, na most egy gepesz MSc diplomaval nagy valoszinuseggel nem lesznek gondjad a nagyon tavoli jovoben sem, csak nezz klrul nagy portalokon mennyi allas van fent, legtobb az mind rajzolo droidmunka ami neked bejon. Teny, hogy nehezebb meg diakhitelt vagy fizetoson kell 1-2 felevet megcsinalni de a gepesz mesterrel olyan papirt kapsz amivel rohogve vissza tudod fizetni azt a par feleves tartozast.

2020. aug. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Szóval akkor az általam kinézett szakok nem sokra valók? Gépész MSc-től félek igazából, néztem több helyen is a tantervet és sajnos nem érzem, hogy el tudnám végezni (távol állnak tőlem a programozós illetve elektronikai tárgyak). Elsősorban dunántúli iskolák jöhetnek szóba majd, Miskolctól elég távol élek.
2020. aug. 14. 07:29
 3/12 Vodafonelive ***** válasza:
97%

En ugy hallottam egy dunaujvarosi egyetemen a gepesz msc nem annyira nehez.

En most nyertem felvetelt Pecsre, itt csinaltam a bsc-t, az msc-t meg most inditjak szeptembertol, mi leszunk a legelso evfolyam, itt nagyon epuletgepeszes a tanterv, ugyhogy annyira nem ajanlanam.

Termeszetesen nehez a gepesz msc de mester mar nem akkora szivas, mint a bachelor degree, raadasul rovidebb is. Nem egy ember vegezte el ezeket a kepzeseket az evek soran... annyi, hogy mivel mumenedzser vagy a bsc-rol kell 1-2 tantargyat bepotolnod.

2020. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, konkrétan a dunaújvárosi sulit néztem, és elrettentettek a tárgyak. Lehet mégsem nekem való ez a gépészeti vonal...attól félek, hogy nem tudom elvégezni a tárgyak sava-borsát
2020. aug. 14. 15:31
 5/12 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Pedig erdemes megfontolnod a dolgot. Nem tudom hany eves vagy de ha meg 30 alatti, nincsen senkid akkor meg itt a lehetoseg. Es ha csuszol mi van? Semmi. Mint fentebb is irtam, gondolj a jovore, rajzolo droid cadmonkeynak ez a diploma az egyik legutosebb es fenyevekkel elobb vesznek fel, mint egy konnyuipari mernok mesterrel vagy formasz mesterrel.

Ha valami nehez kersz segitseget, van facebook, csoporttarsak felsobb evesek, nincsen abban a suliban semmi rocket science. Most mar lecsusztal a potfelvetelirol ami baromi nagy hiba volt de majd jelentkezel keresztfelevben. . 🙂 gondold at es nezd meg a jelenlegi covidos helyzetet meg a jovot, covid alatt voltak gepeszmernok munkakorok betoltheto pozicioba, a masik kettorol, nos nem mondok semmit.

2020. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Mindenképpen fontolóra veszem ezt a lehetőséget is.
2020. aug. 14. 16:55
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek van tapasztalata a gépész MSc képzéssel kapcsolatban? Mennyire nehéz egyes sulikban stb
2020. aug. 15. 12:58
 8/12 Vodafonelive ***** válasza:
100%
En a SZIE-n tudom, hogy nehezebb sokkal, mint a letesitmenymernoki msc-m volt. A BME-n csak nappali van es szinten nehez. Miskolcirol hellyel-kozzel hallottam, hogy kemeny. Dunaujvarosirol annyit hallottam, hogy konnyu, debrecenirol igazabol ugy hallottam, hogy nem nehez... szegedit itt csak olvastam, az nemreg indult, ugyhogy passz. Tobbirol szerintem olvass utana itt a gyakorin, tuti lesznek velemenyek. Pecsit iden kezdem de azt hanyagold, mert nagyon epuletgepesz orientalt lesz a kepzes amit fentebb is irtam.
2020. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Dunaújvárosbak jobban utána járok akkor majd
2020. aug. 15. 16:35
 10/12 anonim válasza:
Könnyűiparit felejtsd el, hiába hangzik érdekesnek vagy esetleg könnyebb elvégezni mint más mérnökit, nagyon kevés a lehetőség. Gépészen belül válaszd a minőségbiztosítást vagy a CAD/CAM-et, ezekkel sokkal könnyebb lesz majd elhelyezkedned.
2020. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!