Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollégium beköltözésr...

Egyetemi kollégium beköltözésre szülővel mentek?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez mennyire lenne "szokatlan", csak szimplán a sok cucc miatt lenne segítség. Nálatok hogy lesz/volt ez?

2020. aug. 14. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? A cuccok miatt tényleg nem árt a segítség.

Lehet gáz vagyok, de engem Erasmusra Németországba is apám vitt ki 24 éves koromban, szintén a cuccok miatt, de gondolom látni is akarta, hol hagy fél évre.

2020. aug. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem kísértek el, mert "ha annyira akarja, majd megoldja, nekem dolgom van". Szerintem másoknál is ez a helyzet, nem azért mennek egyedül, mert ciki lenne szülővel; szerintem ha ilyen kedvesek a tieid, menjenek nyugodtan.
2020. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Felsőbb éveseknél lettem arra figyelmes, hogy szülő nélkül jöttek.

Engem is anyukám vitt fel anno, meg az összes barátomat is.

2020. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a szüleimmel megyek. A felpakolásban még segítenének a beköltöztető diákok, de a cuccaimat másképp nem tudnám elvinni. Nekem nincsen autóm, vonattal pedig kb. a végtelenségig hurcolhatnám magammal a dolgaimat, vagy valamit nem is tudnék elvinni (pl. mikró). Úgyhogy a be- és kiköltözéskor is mindig a szüleim visznek el, és segítenek is pakolni. A többségnél is azt szoktam látni, hogy általában van valamilyen segítségük és nem egyedül mennek (max. ha muszáj vagy egyedül is meg tudják oldani).
2020. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nálam el akarnak jönni mindenképpen, csak mert szeretnék látni, hogy hol fogok élni :D

Csak nem tudom mennyire szokás ez, nem akarok az egyedüli ilyen lenni. :D

2020. aug. 14. 17:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira járok, szóval bőven előfordulnak 24+ évesek is a koliban (és én sem vagyok már 18, az ötödévet kezdem szeptemberben), eddig minden évben legalább egy, de sokszor mindkét szülőm hozott-vitt be/kiköltözéskor. Egyáltalán nem ciki az ilyesmi, eddig majdnem minden szobatársam szüleivel is találkoztam, egyedül az a szerencsés "kisebbség" költözik egyedül, akinek megadatott, hogy saját kocsija legyen. Ha valaki nem csak heti 1-2 éjszakára marad a koliban, hanem kb az egész élete ott van, akkor nem fog elférni egy hátizsákban a cucca, hogy csak feldobja a vonatra, mikor eljön otthonról. Nekem van egy polcom, saját ágyneműm, nehéz tankönyveim, amiket viszek beköltözéskor, úgyhogy jól jön, ha ott van apukám vagy valamelyik tesóm, hogy segítsenek cipekedni a parkolótól a szobáig.

Egyébként sok embert látogatnak is a szülei a koliban félév közben, ez sem ciki (nyilván akkor az lenne, ha állandóan a nyakára járnának, de évi egy-két alkalom bőven belefér), a legtöbben a seggüket verik a földhöz, ha 3-4 hét kolis vegetálás után végre hoznak nekik főtt kaját vagy elviszik őket ebédelni a szülők/rokonok. Nálam is volt látogatóban még nagyanyám is, amikor kirándulni ment az egyetemi városomba. Feljött a szobába, ott el tudott menni mosdóba, meg tudtam kínálni egy kávéval, elpakoltam, amit hozott nekem, aztán együtt elmentünk ebédelni és várost nézni.

2020. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

"3-4 hét kolis vegetálás"?!


Berlinből 2 hetente hazavezettem egyetemistaként, hol a csudában élnek ezek a fiatalok, hogy nem mennek haza hétvégére?

2020. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
7-es: Sok éven át voltam kolis és volt összességében legalább 15 szoba és lakótársam. A legtöbben nem jártak haza gyakran, 1-2 havonta egyszer, de volt aki csak félevente.
2020. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%
7-es többnyire szerintem azért nem menek haza mert rengetegre jön ki ha minden héten vagy kéthetente hazamész meg sok értelme nincs is hiszen hazamész utána meg már jöhetsz is vissza és csak az idődett cseszted el amikor tanulhattál is volna.
2020. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10%

Hát nem tudom, nekem egyetlen egyetemista ismerősömnek sincs pénteken órája (pedagógus (ELTE), mérnök (SZE), pszichológus (PPTE), joghallgató (ELTE)), szóval csütörtökön este már otthon vannak és ráérnek vasárnap este, vagy hétfőn reggel visszamenni.

Kivétel nélkül hazajönnek hétvégére, jól is nézne ki, ha az az 5000 forint vonatút, vagy még kevesebb közös üzemanyagköltség számítana.

2020. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!