Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt informatika érettségi...

Az emelt informatika érettségi írásbeli részén a 240 perc idő kb. egyenletesen oszlik fel a 4 feladat között?

Figyelt kérdés

Készülgetek az emelt infóra és a programozással kezdtem. Megcsináltam pár korábbi érettségi feladatot, de 60-90 perc alatt tudtam csak őket megoldani.

Mindenkinek több időt vesz igénybe egy-egy programozási feladat, mint a rendelkezésre álló 240 perc negyede?

A többi feladat (excel, adatbázis, word stb.) általában kevesebb időt vesz igénybe, mint 60 perc?


Ugye a programozás feladat összesen 45 pont, az adatbázis 30, a word/ppt/weblap is 30 és az excel pedig 15. Ez tükrözi a megoldáshoz szükséges idő arányát is valamilyen mértékben?



2020. aug. 14. 20:39
A kérdező szavazást indított:
Minden feladatot kb. 60 perc megoldani (vagy kevesebb)
A programozás általában több időt igényel, mint 60 perc
8 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha bedobsz egy feladatot meg egy nyelvet akkor meg tudom mondani kb kezdő szinten mennyinek kéne lenni. Sajnos ez attól függ mennyire "algoritmikus" a gondolkodásod és az éppen megkapott feladattól is. Egyébként a megtervezett időkeretet úgy sem fogod betartani. És nem is előnyös beosztani ha ennyire félsz az időtől. Azon fogsz gondolkodni mennyi időd van még rá és nem a feladatra. Próbálj meg azokkal kezdeni ami biztosan megy, vegyél fel egy jó tempót és azt hagyd utoljára ami nehezebben megy és ki tudod maxolni az időt.

Egyébként én majdnem fél órával hamarabb kijöttem, bár én jó pár éve érettségiztem és elég könnyü feladatsort kaptam. Ha meg nehéz a feladatsor más sem fogja jobban tudni.

2020. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1

Azóta már megcsináltam az összes eddigi érettségi programozás feladatát és 40-50 perc alatt mennek.

Az első pár próbálkozás azért lett rossz, mert a 2005-2006-os feladatsorok jóval nehezebbek az frissebeknél, és én azoktól kezdtem.

2020. szept. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!