Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira telített a...

Tényleg annyira telített a jogász szakma, hogy csak 200 ezret keresnek sokan??????

Figyelt kérdés
Nekem az egyetlen esélyem a jog, mert sajnos eszméletlen rosszul megy a matek, épphogy kettessel megyek át mindig. A többiből ötös megvan. Ki szeretnék törni a szegénységből, bevállálnám azt az 5+ gyakornoki évet komolyan, de nagyon megrémiszt, hogy azt olvasom ezen az oldalon, hogy minden szőke cicababa elvégzi és annyi jogász van, hogy a nettó 200-nak örülni kell? Joghallgatók, jogászok, ez tényleg igaz?

2020. aug. 23. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sobo8 ***** válasza:
88%

Óh, bárcsak ennyi lenne mindenkinek (!) a minimálbére. De ez sokaknak túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Már akinek jut fizetés.

Az értelmiségi szakma tényleg be van dugulva, mint a toalett: túl sok a jogi végzetségű. De nem szakmaszeretet miatt, hanem mert magas beosztásra és fizetésre vágynak.

2020. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a jogi szakma ma már nem piacképes, nem éri meg. Sokszor eladóként keresnek annyit mint egy jogász, annyira nem könnyű elhelyezkedni... Én biztos nem választanám újra.
2020. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
A jó jogasz mindig kell, a tehetség befutja az útját.
2020. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én az egyetem alatt jöttem rá túl telített, stresszes lesz ha elmegyek dolgozni. A vizsgákra ment az értelmetlen magolas.

Az egész iskola arról szól biflazol. Annak van jó jegye aki minél többet tudott időben magolni.

A fizetés szar, jogászként is és ugyvedbol is rengeteg van, doktori cím is nevetséges,sokak magoltak csak az egyetemen ész nelkul. Amúgy rengeteg jogász ismerősom 2-3 diplomás volt a szakon. Aztán ugyanúgy szarul keres! Menekülj.

Én inkább segítő szakmát választottam, és egy olyat amivel adhatok az embereknek.Teremtek értéket. Nem ez a lélekölő stresszes élet.

2020. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Ezt nem értem. Ennyire hogy lehet telített, amikor egy szívás az egész? Eleve sokan kihullanak, meg nem könnyű elvégezni sem, vagy mégis?


Nekem meg azt mondták, hogy a jogász egy Joker szak. Jó a közigazgatásban is meg a multinál is.

2021. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó. Mindenki elvégzi a kérdés, hogy egy kevésbé színvonalas jogi karon vagy minőségibb karon. Illetve szintén kérdés, hogy valaki 5 év alatt végzi el vagy 10 év alatt, de elvégzi.

Igen, sok helyre jó, mivel el tudsz vele helyezkedni pl. HR-es területen is, tehát nem klasszikus jogin (szakvizsga időbe ezek nem számítanak bele, így szívás, pluszban semmi jogi gyakorlatod nem lesz, így visszakeveredni klasszikus jogi pályára nem tudsz), de a klasszikus, jól fizető állások dugig vannak vagy nagyon nehéz megszerezni. Felesleges ennyi energiát beleölni a jogba, egy marketinggel előrébb vagy ma már, nem stresszes annyira, kevesebb felelősség és több pénz...

2021. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem tudom, én csak a lemorzsolódást hallom mindenütt. Azért nem hiszem, hogy 10 évig türelme lenne bárkinek is. Akikről én tudok, a második féléves csúszás után otthagyták az egészet inkább.
2021. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!