Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a rangsoros kurzusf...

Mit jelent a rangsoros kurzusfelvétel ?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal de ahogy mehtudtam holnap lesz a rangsoros kurzusfelvétel. Az SZTE BTK oldaláról letöltöttem az órarendem amiben négy külömböző szín van aminek nem találom a jelentését.( zöld, sárga, szürke, fehér). Ha van órarendem akkor engem milyen téren érint a kurzusfelvétel ? Honnan tudom hogy mi kötelező ? Mi alapján tervezzem az órarendem ?

2020. aug. 23. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Van versenyes és rangsoros

Versenyes a nevéből adódóan egy verseny, aki a gyorsabb az kapja a helyet, mivel gondolom elsős vagy, így nem igazán lesz olyan, hogy valamit ne tudnál felvenni.

Rangsorosnál van mindenkinek egy pontja, (amit most nem tudom pontosan hol tudod megnézni) ami a felvételi pontod, átlagod és ilyen adatok alapján elhelyez egy rangsoron. Pl ha utolsónak vettek fel és épp hogy nem buktál ki, akkor a rangsoroson nem sok esélyed van azokkal szemben akik jobban állnak. Akkor lehet, hogy te jelentkezel elsőnek egy kurzusra de, ha valaki mondjuk a 10., te meg a 40., akkor ha ő a rangsoros felvétel végén veszi fel a tárgyat, akkor is ő van előrébb a rangsorban és ő hamarabb jut be, hiába vette fel később.

Ez elsőben szintén “haszontalan” mert nincs nagyon kivel versenyezned.

Remélem valamennyire tudtam segíteni😅

2020. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! A neptunon meg tudod nézni a mintatervnél,hogy milyen kötelező tárgyaid vannak,és hogy azokat melyik félévben ajánlatos felvenned. Ha rámész a tárgyfelvételre,ott hogy kötelező --> tárgycsoportba nem tartozó tárgyak,akkor is kiadja a kötelezőidet... Szerintem pakolj be mindent az órarendtervezőbe (így átlátod majd, hogy szabvált pl hová tudsz még tenni). Holnap majd fel tudod venni az összes tárgyat,aztán majd meglátod,hogy miről dob le a rendszer. A versenyes tárgyfelvételnél (szept.1,8 óra) azokat próbálhatod meg felvenni amiket most majd nem sikerül. Én is btk-s vagyok,nyugodtan írhatsz ha kell segítség! :)
2020. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Neptun nyitófelületén a rangsoros kurzusfelvétel kezdetéről szóló hírben minden információt pontosan megtalálsz a témában.
2020. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!