Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha hiányzol egy...

Egyetemen ha hiányzol egy vagy több óráról, van szükséged orvosi igazolásra? Ha igen, azt kinek kellene oda adnod? Állami ösztöndíjas képzésről mennyire kell rossz legyen az átlagod, hogy önköltségesre tegyenek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 25. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Megvan szabva, hogy hányszor lehet hiányozni egy-egy óráról. Nem kell igazolás. Ha azon felül hiányzol, akkor buktad a tárgyat.


Egy év alatt kell 36 kredit, az átlag pedig egyetemenként eltérő.

2020. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Egy év alatt kell a 36 kredit vagy egy félév alatt? Csak hogy biztos legyek benne, mindent inkább 3× kérdezek meg hogy biztos-e.

2020. aug. 25. 16:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Két félév alatt kell a 36 kredit. Általában elfogadnak plusz igazolást is ha valóban olyan a helyzet és elfogyott a hiányzásod. Komoly betegség vagy halál eset, de alapvetően van 2-3 óra amit igazolás nélkül kihagyhatsz. Én általában hosszú hétvégét csináltam magamnak az utolsó hetekben, ha nem ment el betegségre vagy egyéb elfoglaltságra a hiányzás
2020. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan oktató, aki nem kér igazolást, de nálunk már volt példa rá hogy be kellett mutatni. Sima szemikről általában 3 órát lehet hiányozni gyakorlatotok esetében max 2 de már olyannal is találkoztam hogy 1 a képzésem során. És ahogy említette az előttem szóló bukod a tárgyat ha többször hiányzol. Az sem meglepő ha hiányzol és valami plusz feladatot kapsz nálunk ez is gyakori megoldása a tanároknak. Előadáson 50% kell benn lenni nálunk. Hát ezt nem mindenki nézi ahol katalógust írathatnak egyértelmű be kell járni, ahol nem oda nem muszáj.

Nálunk az átlag reálon 3.0 humánon 3.25 és félévente emelik szeptembertől ez reálon 3.25 humánon 3,5 lesz (hogy meddig fog emelkedni ki tudja). Egyetemtől eltérő, szabályzatban benne van vagy küldenek levelet az átsorolási feltételekről szeptemberben abban látni fogod az x kreditszámot és az átlagot is.

Ha jól tudom igen 1 év alatt 36 kredit de arra is figyelni kell, hogy egy félévben ha jól tudom minimum 18 kreditednek is lennie kell. Összességében alapképzés esetén 180 kreditnek kell lennie a képzés végére osztatlanon 360. Számolgass hogy jössz ki, mennyi szabadon választható kredit kell számodra. Alapképzésen jó egy félévben 30-on felüli kreditet teljesíteni hiszen ha kiszámolod 6 félév 180:6=30 így lennél meg. Az a biztos ha harminc felett vagy egy félévben.

2020. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ÉRtem köszi, és ha mondjuk ilyen minta tantervben az van hogy teljesítendő minimális kredit:


X ismeretekből Teljesítendő minimális kredit: 80

Y ismeretekből Teljesítendő minimális kredit: 60

szabadon választhatókból Teljesítendő minimális kredit: 10

az ugye 150 akkor is 180 kreditnek kell lennie ha a minimális összesen csak ennyi?

Azt néztem hogy a

"Kritérium követelmény Teljesítendő minimális kredit: 0", és csak két szakmai gyakorlat van ide sorolva.

2020. aug. 25. 17:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk előadásra nem kötelező járni. Gyakorlatokon 33% hiányzás megengedett ez 4 alkalom. Igazolás nem kell csak abban az esetben ha túlléped a hiányzási keretet, de akkor is rendkívüli indok kell pl: sürgős orvosi ellátás (műtét, életmentő műtét stb).
2020. aug. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elég durva hogy mondhatni csak akkor hianyozhatsz ha haldokolsz.

És ez félévente ennyi, vagy egy egész évben?

2020. aug. 26. 07:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel minden félévben új tárgyaid vannak, így az egy félévre szól. Nekem volt olyan órám, ahol 1 hiányzás volt a megengedett. :D
2020. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Elég durva hogy mondhatni csak akkor hianyozhatsz ha haldokolsz."

Az meg még durvább volna, ha arra is adnának diplomát, hogy évekig beteg volt valaki... Te se szeretnéd, hogy betegen olyan orvos keze közé kerülj, aki a képzése felén ott se volt, mert beteg volt.

2020. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9:


Viszont, ha sikeresen levizsgázik akkor miért ne? Az, hogy az órán vagy otthon tanulja meg ugyanazt, tök mindegy. (A kórházi gyakorlatokat ne nézzük most)

2020. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!