Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek intézményektől...

Szerintetek intézményektől vagy tanároktól fog függeni az, hogy kötelező lesz e maszkot viselni?

Figyelt kérdés

Én úgy feltételezem, hogy ha intézményi szinten nincsen bevezetve a maszkviselés kötelezettsége akkor azt a tanárok sem követelhetik majd, hogy vegyük fel. Ez így lesz?


Vagy majd az lesz, hogy mindig magunknál kell legyen és akkor amelyik pedagógus kéri az óráján, nála viselni kellesz?

Ti hogy gondoljátok, hogy lesz?



2020. aug. 26. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Az intézményvezető (igazgató) dönthet másként.
2020. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Iskola szinten az igazgató fog dönteni, a tanár nagyon nem tud mit tenni vele. Viszont, ha a tanár(főleg, ha nagy hatalmú és/vagy kicsit "erőszakosabb") kéri, hogy vedd fel szerintem felesleges veszekedni miatta. Egyszerűbb megcsinálni,mint 20 percig veszekedni.


Tavaly már lejátszottuk történelem órán a kézfertőtlenítővel. Röviden a tanár kérte, hogy fertőtlenítsünk kezet, mert nehogy behozzuk liszt atomokat. Állítása szerint ő érzi a levegőben.


Szerintem senkinek nem árt, hogyha magával kell vinnie a maszkot. Nem foglal túl nagy helyet és bármikor kellhet(pl, ha beakarsz menni szünetben a boltba).


Most kezdem a 13. osztály, de számomra nem fog számítani az igazgató döntése az egészről. Én inkább felveszem, nem kell nekem a felesleges feszültség a tanárokkal és nálunk még hasznos is, mert hering parti van mindenhol. Lehetetlen távolságot tartani, kivéve a szakmai órákon amin öten vagyunk a tanárokkal.

2020. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk egyetemen minden épületbe kötelezővé tették, bár azt mondják majd csak elméletileg előadáson kell viselni, szemináriumon nem mint ha azon nem fertőződhetnénk meg.

Amúgy ahogy hallottam most már elkezdtek büntetni is ha nem viselsz maszkot 40.000Ft-ra mindenhol.

2020. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgató döntésénél szigorúbbat elvileg nem kérhet. (Max. azt tudom elképzelni, hogy elvileg kell hordani, de a tanár eltekint tőle, bár az is necces.) De ki az a h*lye, aki egy ilyen közegben nem hordja???
2020. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos, hogy szerencsétlen tanároknak még arra is lesz erejük, hogy minden tizenévessel külön-külön ezen is csatázzanak, ha az igazgató nem mondja ki, hogy márpedig kötelező... :(( Akiben van egy kis jóérzés, az anélkül is hordja a maszkot órán, hogy kötelező lenne, hogy védje a tanárokat is, a diákokat is.
2020. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert nekem van egy tanárom aki olyan szinten fél a vírustól, hogy Márciusban mikor elkezdődött a pandémia, csatlakozott a nagy "felvásárlók" közé és bespájzolt.

Még fbn posztolt is róla :D


Róla nehezen tudom elképzelni, hogy engedje az óráján a lazaságot, azért kérdezem.


Mellesleg én allergiás vagyok ezekre az eldobható maszkokra, nem is szoktam felvenni, csak ahonnan nélkülözése miatt kizavarnak, így félő volt számomra, hogy kötelező lesz, mindenesetre remélem nem fogják kérni, hogy hozzuk magunkkal.


A mi sulinkba csak 250 tanuló van kb az nem sok.

2020. aug. 27. 20:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"én allergiás vagyok ezekre az eldobható maszkokra"

Nem kell, hogy pont olyan legyen, csak legyen eltakarva az orrod meg a szád.


"A mi sulinkba csak 250 tanuló van kb az nem sok."

Nem az a kérdés, hogy összesen hányan vagytok, hanem hogy mennyire lesztek összezsúfolva: ugyanannyira, mint azok, akik 500-an vagy akár még többen vannak, hiszen a ti sulitokat eleve kevesebb főre tervezték, tehát ugyanolyan kevés hely jut egy-egy diáknak, tanárnak, mint máshol.

2020. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Attól hogy valaki fél valamitől nem jogosítja fel hogy meghaladja a hatáskörét
2020. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Senki és semmi nem tiltja, hogy bármelyik tanár megkövetelje a saját óráján! Életekről lehet szó: csak ő tudja, hogy milyen alapbetegségei vannak (és senkinek semmi köze hozzá), !meg hogy a családtagjaival mi a helyzet, akikhez naponta haza kell mennie!
2020. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem az a lényeg hogy nincs tiltva hanem hogy nincs joga hozzá.


Ha fél jelezze az igazgatónak, na Ő majd dönthet ilyen kérdésekben

2020. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!