Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számítsak elsősegély...

Mire számítsak elsősegély vizsgán, tanfolyamon?

Figyelt kérdés

Hogy működik ez az egész?

Az órák, a vizsga?



2020. aug. 27. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdésekre számíts.
2020. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján a következőket tudom mondani:


-Nekünk a tanfolyamot egy nap alatt lezavarták.

Kb reggel 8tól délután 4ig tartott, ebbe megpróbáltak minden belesűríteni ami fontos lehet. Hoztak ambu babákat, amin mindenki gyakorolhatta az újraélesztést, és a kötözéseket is átvettük.

Egy mentőorvos tartotta nekünk a tanfolyamot.

Igazából nagyjából minden fontos dolgot elmondott, de azért nem ártott a könyvet is átolvasni.


- A vizsgán mi kb 30-an voltunk, szóval egy ideig eltartott mire mindenki levizsgázott.

Egyszerre 3-an lehettek bent a teremben. (4 vizsgáztató volt) Mindenki húzott egy "tételt", azon egy baleset / sérülés körülményei voltak röviden vázolva, és két kérdés volt ezzel kapcsolatban.


Én egy olyat húztam amiben a sérült a csuklóját vágta el.

A kérdés az volt, hogy milyen vérzés, és hogy hogy látom el a sérültet.

Miután ezeket elmondtam, az egyik vizsgáztató megkérdezte, hogy mi van akkor ha a sérült elájul. Mi lehet a baja, mit csinálok vele.(Sokkos állapot / sokkfektetés)


Én kb 2 percet se beszéltem és meg volt a vizsga.

2020. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsősegély tanfolyam vagy kétszer három óra lesz, vagy egyben 5-6 óra. Nekem egyben volt hat óra, és nagyon jó volt. Ha fóbiás vagy, akkor szólj az oktatónak(én az vagyok, de nálunk azzal a kérdéssel kezdte, hogy ki az aki fóbiás). Ha rosszul vagy, akkor nyugodtan menj ki kérdés nélkül, mosd meg az arcod, stb. És menj vissza. Mondjuk az én oktatóm emberien magyarázott, nem kellett kimennem, de sokan elég gusztustalanul, nyersen magyaráznak, undorító képekkel. Az autós iskolád fogja elmondani hova kell menned pontosan, vagy a suliba fizeted as pénzt, vagy viszed magaddal a csekket.

Ha ez megvan, akkor kapsz majd egy sms-t, hogy mikor mehetsz vizsgázni(nekem az jött), de van hogy az autós iskola szól neked, attól sem kell megijedni, semmi extra nem lesz. Ha jegyzetelsz normálisan, és elolvasod párszor, akkor már megbukni nem fogsz. Ehhez még jön majd egy újraélesztés is(valahol stabil oldalfekvést is kell csinálni, nekünk nem kellett). Ha megvagy, akkor megmondja az orvos, hogy oké, sikerült, vagy leállít, és azt mondja, hogy buktál. Ha megbuksz helyben eligazítanak, hogy hova kell menned, de csak nem fogsz bukni. Vizsgára a csekket vigyed(vagy valahol ezt is az autós sulinak fizeted be, nekem oda kellett), iratot is vigyél, ha megbuktál nem kell újra menned tanfolyamra, csak kérsz új időpontot vizsgára. Ha sikeres, akkor kapsz egy lapot róla. Nekem a lap be van keretezve.

2020. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!