Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatomban mennyire...

A szakdolgozatomban mennyire kell a forrásokból másolnom és mennyire kell magamnak írnom?

Figyelt kérdés
BSc-s szakdolgozat Magyarország dohányiparáról és elakadtam mert a forrásaimból teljesen ki tudnám másolni az első fejezetem, megtegyem-e, vagy inkább fogalmazzam át és írjam kézzel?

2020. szept. 2. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Megvan adva hány százalék lehet a maximum forrás. Azt tartsd be. Inkább bekezdéseket másolj csak. Fejezeteket ne. Az kicsit erős már. Nem fogja a konzulensed engedi, hogy beadd. Két féle jelölés van. Egyik, hogy szó szerint másolsz, másik hogy saját szavaiddal írod le az adott fejezetet de ugyanúgy megjelölöd a forrást, de mégsem szó szerint van. Az utóbbit már célszerűbb.
2020. szept. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hagytam ki, hogy szó szerint másolsz akkor idézőjelek közé kell tenni legalábbis nálunk a végen sorszám, oldalszám és irodalom jegyzékbe megy.


Pl


"Minden nap egy alma, az orvost távol tartja"[1, 12. o.]


Ha minden nap egy almát megeszünk, akkor kevesebb a valószínűsége, hogy orvoshoz kell mennünk.[2]



Irodalom jegyzék

[1] cím, szerző ..stb

[2] cím, szerző ...tb



A kettő között van különbség. ;)

2020. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
99%

Mielőtt még egy betűt is leírsz, ezt az egész másolósdit FELEJTSD EL!

Az egész szakdolgozatot a saját szavaiddal kell megfogalmazni! (Nem olyan nagy dolog ám!) "Másolni" csak idézetet szabad. Hivatkozni természetesen minden esetben kell.

2020. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen, nálunk is tilos másolni, ha nagyon szó szerint akar az ember átvenni valamit, akkor mindenképpen idézőjelek közé kell tenni. És még a saját szavaiddal leírt dolgoknál is jelölni kell a forrást, hogy mégis mi alapján írtad te azt a szöveget. Ha a mondatvégi pont elé kerül a forrás száma akkor az az adott mondatra vonatkozik, ha a bekezdés végére, az utolsó mondat pontja mögé, akkor az az egész bekezdésre vonatkozik.

Bár nekem elég furcsa, hogy BSc-s szakdolgozatot készülsz írni és a 3 év alatt ez nem merült fel nálatok... :S Mi már a legelső félévben sem másolhattunk semmit, nem fogadták el a projekt munkát/beadandót ha észrevették a másolást. Volt olyan oktató, aki több plágium-ellenőrző oldalon is lefuttatta az emberek munkáit...

2020. szept. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mi inkább gyakorlati dolgokkal foglalkoztunk és nem vették szigorúan a beadandókat, max egy két-ember, de ott is 3 ember 3 féleképpen mondta el hogyan kell csinálni. Most hogy körbekérdeztem itt is meg ismerősöktől is már menni fog, mégegyszer köszi!
2020. szept. 2. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk asszem úgy volt, hogy amit szószerint idézel, az maximum 20%-a lehet a szakdolgozatodnak; beadandóknak. Ja és pl volt kutatásmódszertan, ott azt mondták akkor, arra a feladathoz, hogy legalább 10 forrást használjunk. Tehát igen, fogalmazd át, nézz hozzá másik forrást, azt is fogalmazd át -és vegyítsd bele. ; stb.
2020. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sos! Tehat ugy van, hogy amit a sajat szavaimmal mondok el, az majd a dolgozat vegen, a konyveszetben meg fog jelenni? Vagy hol kell feltuntetni? Mert tudom, hogy ha szo szerint idezek, akkor az idezet utan zarojelben kell a szerzo, stb.. De ha nem masolom, ott hol tuntetem fel a szerzot? Mert nem hiszem hogy x oldalnak hivatkozasbol es idezetbol kell allnia
2021. jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogalmazd át,vagy fésülj össze más forrásokat, hogy már a "sajátod" legyen, és akkor nem kell idézőjel; és akkor elég alul az összes forrás között feltüntetni, de ott mindenképpen legyen ott, hogy használtad. Tehát ha még 20% nál több szöveg az idézőjelesed; akkor még valamit át kell fogalmazni, hogy tehát te is tegyél hozzá valamit, és ne egy az egybe átvedd. Szerintem így jó. Tehát pl egy forrás is lehet jó; csak ne egy az egybe vedd át az egészet; mert az már full másnak a gondolatai, hanem írd át saját szavakkal; hogy tehát te is tegyél hozzá valamit. Vagy még pl értelmezheted, hogy teszámodra adott dolog mit mit jelent; meg még tehát hozzátehetsz ilyeneket is akár. És próbálj minél több forrást felkutatni szerintem talán; és akkor pl több forrásból is összegyúrhatsz még mondatokat; de pl ha valami túl hosszú idézet lenne; pl 10 oldalból nagyságrendileg több, mint 2 oldal, akkor valamit még változtatni kell rajta; hogy ne egyazegybe' nagyobb legyen, mint két oldal.
2021. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!