Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdő egyetemista vagyok. Mit...

Kezdő egyetemista vagyok. Mit kell csinálni, ha egy kötelező kurzus betelt? Mennyit kell felvenni a kötelezően választható tárgyakból, és mennyit a szabadon választottból?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kell csinálni, ha egy kötelező kurzus betelt?"


Írsz a tanárnak, hogy növelje a létszámot vagy rakjon be még egy időpontot. Aztán vagy megcsinálja vagy nem. Ha igen örülsz, ha nem akkor köv félév. Sokan csúsznak ilyenek miatt.


"Mennyit kell felvenni a kötelezően választható tárgyakból"


Mintaterv szerint az összeset az adott félévben. Előre haladni felesleges. Csináld úgy, ahogy a mintatervben van. Sikerüljön minden és akkor időben végzel. Hamarabb úgyse fogsz.


"mennyit a szabadon választottból?"


Első félévben nem igazán szoktak szabvál tárgyakat felvenni, de megvan szabva hány kreditet kell teljesíteni a tanulmányaid során. Nálunk 10 kredit volt a kötelező és maximum 20 kredit lehetett, ha a 20 kreditet meghaladtad akkor fizetned kellett.

2020. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Mintaterv szerint az összeset az adott félévben."

Néztem a mintatervet, ott összesen 1 db kötelezően választható van. Jaa, és két szabadon választott.

(Egyébként köszönöm a gyors választ és a segítséget!)

2020. szept. 2. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Olyan nem lehet, hogy nem jutsz be kötelezőre. Rögtön írj a tanulmányi osztályra, tanárnak vagy facebook csoport (?), akkor a csoport felelősének, a mentoroknak, stb.
2020. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan nem lehet, hogy nem jutsz be kötelezőre"


Pedig van. :D Nem egyszer fordult elő velem. :D Ezért se végeztem időbe, főleg amikor ráépülős tárgyat nem tudsz felvenni. :D. A tanár meg azt mondja ez van, nincs több hely. :D

2020. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
98%

Ha "kötelezően választható" alatt azt érted, hogy kötelező,viszont nincs megadva hozzá ajánlott félév,akkor nincs semmi gond,majd felveszed máskor.

A szabadon választhatóból én a helyedben akkor vennék fel, hogyha mondjuk most 30 kreditnél kevesebbet vettél fel összesen.

2020. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!