Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen módon kijátszható a...

Ilyen módon kijátszható a tárgyfelvétel vagy nem éri meg?

Figyelt kérdés

Egy gyakorlati tárgyat iszonyat orrsz tanárhoz tudtam csk felvenni, minden normális hely betelt.


Van egy olyan kérelem, ami még nem érvényes, mert zajlik a tárgyfelvétel, de az a neve, hogy utólagos T,felv. 3500 ft.


Ha kijelölöm, hogy még se legyen felvéve a tantárgy és tárgyfelvétel végeztével ezt megírom, befizetem és azt a kódú tárgyat jelölöm, ahol a jó tanár van, elfogadják? Vagy csak akkor, ha tényleg minden hely betelt? Vagy ez hogy működik?


Ha működik megéri érte fizetni? Vagy egyáltalán nem játszható ki?



2020. szept. 2. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mÉG figyeld, hátha valaki leadja a tárgyat és felveheted, de általában utólagosan olyan tanárhoz lehet felvenni, akinek még van létszám kerete
2020. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is csak olyan gyakorlatra kerülhetsz be, ahol még van hely.

Ha ennél a jó tanárnál marad még hely, akkor igen, minden további nélkül kérvényezheted plusz pénzért, hogy berakjanak oda. Ha viszont csak a rossz tanárnál marad hely, akkor nem elég, hogy hozzá kerültél volna eredetileg is, még fizetsz is érte.

Rizikós vállalkozás, de ha neked nem nagy veszteség az a 3500 forint, és tényleg annyira jó/rossz a tanár, akkor megéri kockáztatni.

Ha mindenképp a rossz tanárhoz kerülsz, akkor el lehet azt játszani, hogy sírsz egy kicsit (szemályesen) mindkét tanárnak, hogy nagyon nem jó időben van az a gyakorlat, és engedje meg, hogy a másikhoz járhass. Általában rugalmasak szoktak lenni ilyen tekintetben a tanárok is.

2020. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, átgondolom, lehet egy próbát megér.


Csak amiatt dühít a dolog, hogy írtam kurzusbővítési kérelmet, elfogadták (!) és természetesen ismét nincsen hely már, mert újra betelt. Nem értem, hogy ha elfogadják, miért nekünk kell így is küzdeni a helyért? Hiszen azért írtam, mert nekem kell, és így persze, hogy megint más járt jól, mert másé lett a hely, amiért én adtam be kérelmet....

2020. szept. 2. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!