Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Személyes tapasztalatokra...

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi!! Amikor érettségiztetek, akkor nagyon nehéz volt 400 pont felett teljesíteni? A szóbelivel sokat tudok javítani az eredményeimen?

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy valaki tud-e javítani a szóbelivel, függ az adott tárgytól és egyéni beállítottságtól is.

Én világ életemben utáltam magolni, mindig problémám volt a törivel és az irodalommal, amikor adatokat, életrajzokat kellett megtanulni. Így számomra a töri és a magyar írásbeli sokkal könnyebb volt, mint a szóbeli. Szóbelin az volt a szerencsém, hogy mindkét targyból könnyű tételeket húztam.

Nyelveknél szerintem könnyebb a szóbeli, valamennyivel kevésbé számít a nyelvtan, ha csak egy laza beszélgetésnek fogja fel az ember, nem izgul miatta nagyon, kevesebb hibát vét, nem akad meg annyiszor.

Viszont ha valakinek nem okoz gondot az, hogy leüljön és csaknem szóról szóra megtanuljon valamit, akkor tud javítani egy esetlegesen rosszabb írásbelin.


427 pontom lett, őszintén nem szakadtam meg érte, gimiben végig 4,5 körüli átlagom volt.

Egy kis odafigyeléssel simán teljesíthető a 400+ pont.

2020. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem volt nehéz. Viszont sokan fürödtek be azzal, hogy 2 emelt+nyelvvizsgáztak ahelyett, hogy egy emeltet tettek volna és ráfeküdtek volna arra meg az egyik tárgyra középszinten...


Nekem 450 pont fölött lett az eredményem, pedig csak egy emeltet csináltam. De azt 90% felett a középpel együtt. De vannak, akik írtak két 60-70%-os emeltet és a többi érettségijük ráment erre a hülyeségre, aztán nem is érték el a 400 pontot.

2020. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nemcsak nehéz, hanem lehetetlen volt, mivel akkor még nem pontoztak.
2020. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!